سرلشکر موسوی: عربستان در خرابکاری‌های اخیر بغداد نقش داشت
سرلشکر موسوی: عربستان در خرابکاری‌های اخیر بغداد نقش داشت
فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ حضور آمریکا در منطقه برای این است که بگویند "شما کشورهای عربی به یک قلدر برای اینکه امنیت‌تان حفظ شود، نیاز دارید".

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش مردمی فاتحان نور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی که در آستانه سالروز فتح خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: امروز سالروز شهادت محمد بروجردی است. کردستان هیچ وقت نام این شهید بزرگوار را فراموش نمی‌کند.

وی افزود: روز بیست و هشتم فروردین، به‌همراه فرماندهان نزاجا خدمت فرمانده کل قوا رسیدیم، ایشان فرمودند ارتش نمایشگاهی از ارزش‌های اسلامی است که نمونه‌های آن صیادشیرازی و بابایی هستند که می‌توان سر دست گرفت و به دنیا نشان داد. با توجه به بیانات رهبری فداکاری، تواضع و گریزشان از نام و نشان از ویژگی‌های صیاد شیرازی است که جوانان باید الگو قرار بدهند.

فرمانده کل ارتش در خصوص بیانیه گام دوم گفت: مخاطب رهبری در این بیانیه جوانان هستند، انتظار رهبری از جوانان است و الگوها نیز که همان صیادشیرازی‌ها هستند، به جوانان معرفی شده است، گرامیداشت شهدای اسوه و الگو به‌معنای نشان دادن ستارگان آسمان درخشان ایران اسلامی به جوانان است از شهدا بیاموزیم که کار را فقط برای خدا انجام بدهیم.

وی عنوان کرد: جوانان، امید و مخاطب اصلی رهبری در بیانیه گام دوم هستند و لازم است جوانان نقش خود را بشناسند و آن نقش را به‌خوبی ایفا کنند. مقدمه هم این است که بیانیه با دقت توسط جوانان مطالعه و شناخته شود.

سرلشکر موسوی در خصوص اوضاع منطقه بیان داشت: با نگاه به وضع خود و دشمنان عرض می‌کنم که علی‌رغم همه سختی‌ها پای اصول ایستاده‌ایم و مقاومت خواهیم کرد. دشمنان در ظاهر با هم هستند اما در باطن به‌دنبال دوشیدن و هدف قرار دادن هم هستند؛ اگر روزی مستندات منتشر شود، مشخص می‌شود که سعودی‌ها به اماراتی‌ها چون خوب سواری ندادند، گوشمالی دادند. همچنین در خرابکاری‌های اخیر بغداد، سعودی‌ها نقش داشتند.

وی افزود: حضور آمریکا در منطقه برای این است که بگویند “شما کشورهای عربی به یک قلدر برای اینکه امنیتتان حفظ شود، نیاز دارید و بدون ما قدرت دفاع از خود ندارید و باید پولش را بدهید”. ما امنیت و آرامش منطقه را می‌خواهیم و علاقه‌ای به آتش‌افروزی نداریم. ما جنگ‌طلب نبوده و نیستیم و آغازگر هیچ جنگی هم نبوده و برای دفاع ایستاده‌ایم. امیدواریم که سران منطقه ایران را الگو قرار دهند و نوکری را کنار بگذارند و همچون ایران راه عزت را پیش بگیرند.

فرمانده کل ارتش بیان داشت: امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تأمین شود غریبه‌ها باید منطقه را ترک کنند چهل سال است که از نظام، کشور و ناموس خود در منطقه دفاع کردیم و اگر کسی بخواهد تجاوزی کند، با قدرت در برابرش خواهیم ایستاد، امیدواریم سران منطقه پیام ما را به‌خوبی دریافت کنند، همان‌طور که به‌نظر می‌رسد استکبار پیام ایران را دریافت کرده است.