سه شنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۸ Tuesday, 23 April , 2019
  • جنگنده ساختیم سود داشت یا زیان؟ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

    جنگنده ساختیم سود داشت یا زیان؟

    در فضای مطالعات اقتصادی بحث مهمی وجود دارد با عنوان اقتصاد دفاعی یا به عبارتی هزینه فایده در دفاع از استقلال و امنیت کشور ها که ما در ایران امروز نسبت به قبل از انقلاب با نگاه واقع بینانه تری به آن نگاه میکنیم.

شعار امسال ، چرا رونق تولید؟ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

شعار امسال ، چرا رونق تولید؟

امسال به نام رونق تولید نامگذاری شده است.چه دلایلی پشت انتخاب این نامگذاری می باشد.

کتاب بخوانید تا دعوا نکنید ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

کتاب بخوانید تا دعوا نکنید

روز ۱۷ فروردین مشغول گشت زدن در فضای مجازی بودم که گزارش موسسه مطالعاتی اقتصاد و صلح نظرم را جلب کرد. اوا رفتم دنبال اینکه بدانم این موسسه کجا و متعلق به چه کشوری است و تا حدی اطمینان پیدا کنم که بهاطلاعات و آمار منتشر شده توسط آنها میتوانم اطمینان پیدا کنم؟

اذا فسد العالِم، فسد العالَم ۲۱ فروردین ۱۳۹۸

اذا فسد العالِم، فسد العالَم

در کتاب منهاج البرائه در شرح و تفسیر نهج البلاغه صفحه ۱۸۶ البته در جلد ششم آیت الله میرزا حبیب خویی از امیر مومنان اینگونه نقل فرموده اند که  «إذا فسد العالم‏ فسد العالم‏» یعنی: “اگر عالِم فاسد شد عالَم فاسد مى شود” در ادوار گذشته نیز این عبارت را مکرر از امام خمینی رحمت الله علیه شنیده بودیم و حتی در صحیفه نور ایشان نیز به کرات تکرار شده است و در عین حال امیر مومنان و رسول گرامی اسلام نیز از این نوع ملاحظات کم نداشته اند من باب مثال در وصایاى رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) به ابوذر آمده است که:

باز هم خدا با روحانی نبود ۲۰ فروردین ۱۳۹۸

باز هم خدا با روحانی نبود

گاهی آدم فکر میکنه جن و انس با هم نقشه کشیده اند که نگذارند اب خوش از گلوی رئیس جمهور پایین بره. اینکه دلیلش چی میتونه باشه واقعا غیر قابل فهمه اما میشه حدس بزنیم که یه جوری او پیش خدا سکه نا رایج شده چرا که ایام و این روزها، همه چیز غیر مترقبه است.

مرا دردی است اندر دل که جز مردم نمیدانند ۱۹ فروردین ۱۳۹۸

مرا دردی است اندر دل که جز مردم نمیدانند

در آستانه سال ۹۸ عمر دولت تدبیر شش ساله می شود و همه اذعان داریم که این دولت هیچ یک از گره هاي مدیریتی کلان چهل ساله و سی ساله و بیست ساله و حتی ده ساله در این کشور انقلابی را باز نکرده است .زیرا  برنامه ریزی و تصمیم گیری همچنان در هاله اي از مدیریت قاطعانه شفاف مردم گرا و بی شائبه گرفتار شده است.

ترسم اینجاست که سالی دگر اینسان باشد ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

ترسم اینجاست که سالی دگر اینسان باشد

دوستان ارجمند و مخاطبین گرانقدرم سلام. سلامی دوباره که همواره بر شما که یک سال دیگر ما را تنها نگذاشتید و در قید زمان و مکان به ما اندیشیدید و به ما پرداخته و وقت عزیزتان را خرج با ما بودن کردید.

اذا فسد العالِم ، فسد العالَم ۰۹ فروردین ۱۳۹۸

اذا فسد العالِم ، فسد العالَم

در کتاب منهاج البرائه در شرح و تفسیر نهج البلاغه صفحه ۱۸۶ البته در جلد ششم ایت الله میرزا حبیب خویی از امیر مومنان اینگونه نقل فرموده اند که «إذا فسد العالم‏فسد العالم‏» یعنی: “اگرعالِم فاسد شد عالَم فاسد مى شود”

فردوسی بیش از شما میفهمید ۰۸ فروردین ۱۳۹۸

فردوسی بیش از شما میفهمید

سیل شیراز میتوانست در رودخانه ای که بعنوان مسیل ایجاد شده بود جریان یافته و هیچ عارضه ای در بر نداشته باشد

مرشایمر: «ایران را تهدید ندانید» ۰۶ فروردین ۱۳۹۸

مرشایمر: «ایران را تهدید ندانید»

«جان مرشایمر»، استاد مشهور آمریکایی در روابط بین‌الملل و نظریه‌ پرداز مورد توجه جهان در حوزه روابط بین الملل اخیرا گفته است که ایران تهدیدی علیه هیچ کشوری در منطقه نیست.

روحانی موفق به توبه خواهد شد؟  ۰۵ فروردین ۱۳۹۸

روحانی موفق به توبه خواهد شد؟ 

احیای نام جلال آل احمد در سخنرانی رهبری در حرم رضوی (ع) واشاره به کتاب غرب زدگی او موجی در میان فرهیختگان آفریده که میتواند بستر نقد جدی اقدامات حسن روحانی و تیم تا خرخره لیبرال و غرب گرای او واقع شده و زمینه را برای رفع انحراف از نسل های آتی فراهم آورد.