پنج شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸ Thursday, 20 June , 2019
  • مجلس علیه دولت دادخواست میدهد؟ ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

    مجلس علیه دولت دادخواست میدهد؟

    حسن حسینی شاهرودی نایب رئیس کمسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه ای  با اشاره به مشکلاتی که در اجرای مصوبه افزایش حقوق کارکنان از سوی دولت وجود دارد، اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه از سوی مجلس موظف شده است که به این موضوع رسیدگی کند.

شینزو آبه پیامی برای ترامپ نبرد ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

شینزو آبه پیامی برای ترامپ نبرد

علی ربیعی، که به تازگی مسئولیت سخنگویی دولت را به عهده گرفته است تا امتحان شود که سخن گفتن را بهتر از کار اجرایی میداند در مصاحبه با رسانه ها اعلام کرده بود که  نخست وزیر ژاپن  در چارچوب روابط سنتی و دیرینه دو کشور و در جهت توسعه روابط دوجانبه و گفت‌وگو‌های مورد علاقه طرفین  به دعوت رسمی روحانی، رئیس جمهوری انجام می‌شود، ایشان در مصاحبه گفته بود که شینزو آبه در این سفر، طی روز‌های ۲۲ و ۲۳ خرداد از ایران دیدار می‌کند و ضمن مذاکرات با رئیس جمهوری با مقام معظم رهبری نیز ملاقات خواهد داشت که البته خوشبختانه دیدار ها انجام پذیرفت و هر دو طرف متکی به روابط دیرینه درک خود را از ماجرای حاکم بر شرایط سیاسی اجتماعی امروز جهان برای هم بازگو کردند.

قانون چک تحت اقدام بانک مرکزی ۲۳ خرداد ۱۳۹۸

قانون چک تحت اقدام بانک مرکزی

متاسفانه پس از لازم الاجرا شدن قانون جدید چک از آذرماه ۹۷، اداره کل اطلاعات بانکی بانک مرکزی، طی نامه شماره ۴۶۸۵۱۱/۹۷ و در تاریخ آخرین روز کاری سال ۹۷ و به عبارتی ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ به بانک‌ها ابلاغ گردید  که «در صورت کافی نبودن موجودی حساب جاری صاحب حساب، بانک مکلف به پرداخت وجه چک از محل موجودی قابل برداشت صاحب حساب در سایر حساب‌های انفرادی ریالی وی در همان بانک به ترتیب اولویت از حساب جاری، حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز، حساب سرمایه گذاری کوتاه مدت و حساب سرمایه گذاری بلند مدت است.»

مسیر تجارت حسن نیت میطلبد ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

مسیر تجارت حسن نیت میطلبد

بیش از یک ماه از تنش و درگیری میان تهران و واشنگتن به دلیل زیاده‌ خواهی‌های طرف امریکایی می‌گذرد. رئیس‌جمهور و معاونین او در امریکا که دانش سیاسی و بینش نظامی و راهبردی در سطح رهبری کشوری مانند امریکا را نداشتند، با افکار تاجرمسلک خود سعی کردند امریکا و جهانی که با آن مواجه است را مانند یک بنگاه معاملاتی اداره کند. نگاه دلالانه به فرایند اتفاقات پیش رو فضا را برای پشیمانی زود هنگاه کاخ سفید فراهم کرد. کاخ سفید گروهی را برای این ماموریت مهیا کرده بود که ما در ایران به آنها لقب گروه «ب» دادیم.

معامله قرن تحقق نخواهد یافت ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

معامله قرن تحقق نخواهد یافت

تواریخ متعددی به زبانهای عربی عبری و فارسی و انگلیسی در جهان منتشر شده که می گویند، در چندهزار سال گذشته، هیچ تمدنی در جهان ایجاد نشده، مگر آن که بر شامات و بین النهرین مسلط بوده است.

اروپا، آمریکا را طلاق میدهد؟ ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

اروپا، آمریکا را طلاق میدهد؟

امریکایی ها امروز با ترامپ یک معنی دارند و بدون ترامپ هم یک معنی که البته در اعمال فشار به کشورهای مظلوم این دو نوع معنا با هم متفاوت است چرا که امریکایی ها عدم تعامل ترامپ را با اروپا و ستیزه جویی با چین و روسیه را نمی پسندند اما غارت منابع کشورهای دیگر را تامین منافع ملی خود قلمداد میکنند.

سر قبر این وزارت همگی بریم زیارت ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

سر قبر این وزارت همگی بریم زیارت

در جهان امروز شاید برای  یک حکومت آن هم از نوع دینی تکلیفی راهبردی تر از نظام آموزشی نتوان بر شمرد که امروز اسیر عده ای از خدا بی خبر در این ساختار زبان بسته شده ایم که هر از چندی بر مرقدش فاتحه میخوانیم و وزیری نو بر این تابوت به نوبت خداحافظی مینشانیم چرا که دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد که «سیدمحمد بطحایی»، وزیر آموزش و پرورش به‌منظور شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا داده است

سفارش آمریکا بود، این FATF را نمیگفتند؟ ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

سفارش آمریکا بود، این FATF را نمیگفتند؟

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بعد از شنیدن نظر مقام معظم رهبری  زمانی که با اساتید دانشگاهها فرمودند هم جنگ نمیشود و هم مذاکره نمیکنیم و مذاکره زیانبار است، و درست بعد از پس گرفتن شروط ۱۲ گانه خود که گفته بود مذاکره بدون شرط را قبول دارد، اعلام کرد: «من از ایران می خواهم که هر دو معاهده را بدون تأخیر و بدون هیچگونه حق شرطی به تصویب برساند» .

سیاست خلق پول از بوی پول!؟ ۱۳ خرداد ۱۳۹۸

سیاست خلق پول از بوی پول!؟

بنا بر گزارش «جوان»، بانك مركزي مدعي است تركيب رشد نقدينگي سالم ‌سازي شده است، يعني عموم نقدينگي از محل ضريب فزاينده پولي و توسط بانك‌ها و مؤسسات پولي خلق شده، اين در حالي است كه همين اتفاق بيانگر آن است كه بانك مركزي ديگر قادر به كنترل حجم نقدينگي در كشور نيست و كار خلق پول به دست بانك ‌هایی  افتاده است که خود بیشترین ظرفیت تورم زایی را در کشور بعهده دارند، و این در حالی است که هیچ پشتوانه ای اعم از تولید یا دارایی که پشتوانه خاص در ازا و براي رشد حجم نقدينگي در شبكه بانكي وجود ندارد به عبارت ديگر در اقتصاد ايران  بانکها از هيچ پول خلق می کنند.

مراجع معظم تقلید حامیان نظام؟ ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

مراجع معظم تقلید حامیان نظام؟

مرجعیت از ارکان تداوم و از علل مبقیه مکتب شیعه به شمار میرود. امروز چشم و گوش و زبان و فکر و در یک جمع بندی نگاه شیعیان در عنصر بسیار عمیق و عظیمی به عنوان تقلید نهفته است و مراجع تقلید از اعاظم روح انگیز در کالبد دین اسلام به شمار میروند و در ایران و عراق اسلامی سوابق مجاهدتها و و فتاوی انقلاب انگیز ایشان بخش اعظمی از تاریخ تشیع را به خود اختصاص داده است.

بانکداری خصوصی، چشم اسفندیار نظام ۱۱ خرداد ۱۳۹۸

بانکداری خصوصی، چشم اسفندیار نظام

بسیاری از کارشناسان اقتصادی در دنیای امروز با این اعتقاد زندگی میکنند که اقتصاد در هیچ کشوری بدون اداره سیاستهای پولی و مالی معنی ندارد و و در یک دسته بندی عملیات پولی را ساختار ابزاری برای پشتیبانی از اقتصاد و عملیات مالی را متوجه رشد و مولد بودن اقتصاد میدانند و معتقدند اگر این دو فرایند یعنی عملیات پولی و مالی در یک توازن منطقی پشت به پشت هم داده و به تکالیف اصلی خود عمل نمایند کشور میتواند به تامین نیازمندیهای ملی و حتی در دایره رشد منافع ملی قدم بردارد.