شنبه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۸ Saturday, 17 August , 2019
  • بازی نفکشها؛ انگلیس باخت، ما بردیم ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

    بازی نفکشها؛ انگلیس باخت، ما بردیم

    به گزارش واحد تحلیلی خبرگزاری صبح اقتصاد بعد از سفر دو مقام رسمی منطقه، اول عادل المهدی نخست وزیر عراق برای متقاعد کردن ایران برای رها نمودن کشتی توقیف شده توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دوم یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان برای همین منظور و اعلام رای ایران برای آمادگی تهاتر دو کشتی با […]

ما باید میانجی هند و پاکستان باشیم ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

ما باید میانجی هند و پاکستان باشیم

مناقشه جامو و کشمیر یک مناقشه ۶۲ ساله است. اگر چه ایجاد آن بعنوان یک ملک پادشاهی در جریان با پيمان امريتسار بين کمپاني هند شرقي (بعدا دولت انگلیس) و مهاراجه گلاب سينگ، در تاريخ ۱۶ مارس ۱۸۴۶ میلادی بعنوان ایالت خودمختار شناخته شد لاکن این ایالت در جریان خروج انگلیس از منطقه و بظاهر دفع استعمار بریتانیا و با عنوان جدایی هند و پاکستان در سال ۱۹۴۷ در مرز بین دو کشور مبنای اختلاف دوکشور گردیده و هر روز مناقشه ای بین دو کشور ایجاد میکند.

قوه قضاییه با ۵ ماه کارنامه درخشان ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

قوه قضاییه با ۵ ماه کارنامه درخشان

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۹۷، از سوی رهبر معظم انقلاب، به عنوان رئیس قوه قضائیه معرفی گردید. از آن روز تاکنون، نزدیک به ۵ ماه گذشته و زمان مناسبی است که نگاهی اجمالی به کارنامه ۵ ماهه ایشان داشته باشیم :

فرمان مشروطیت، استعماری یا منفعت ملی؟ ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

فرمان مشروطیت، استعماری یا منفعت ملی؟

۱۴ مرداد هر سال یادآور خاطره ای تاریخی در ایران است که از آن با دو تعبیر متضاد یاد میشود. عده ای فرمان مشروطیت را آغاز دین زدایی بدست عمال بظاهر ملی اما از ریشه وابسته به انگلیس میدانند و عده ای هم برخی پیشرفتهای ایران در جهت بهره گیری از آزادی های فردی و بهره گیری از علم و فن اوری را متاثر از تحقق جریان روشنفکرگرای مشروطیت میدانند.

قیمت کالا و مسکن در گذار سال ۱۵ مرداد ۱۳۹۸

قیمت کالا و مسکن در گذار سال

عبدالناصر همتی سال قبل در مردادماه ۹۷ به جای ولی‌الله سیف، به کرسی بانک مرکزی تکیه داد. وی در راه رفتن به سفارت ایران در چین بود که اجبارا مسیر خود را تغییر داد و به برج شیشه‌ای خیابان میرداماد آمد.آن روزها بازار ارز ایران در حال و روز خوشی بسر نمی برد.

معضل امروز ما امریکا نیست ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

معضل امروز ما امریکا نیست

تفاوت زیادی بین تعریف دشمن و معضل وجود دارد که مخالطه آن گاهی فریب و آدرس غلط ایجاد میکند.

چرا اروپا به اسراییل نزدیک شد؟ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

چرا اروپا به اسراییل نزدیک شد؟

راهبرد امضای برجام نشان دهنده واقعیتی بود که فاصله بین اروپا در زمان اوباما با رژیم صهیونیستی را نشان میداد.

حذف ۴ صفر ، فریب آشکار مردم ۱۲ مرداد ۱۳۹۸

حذف ۴ صفر ، فریب آشکار مردم

دولت دوازدهم در طول ۶ سال لوکومتیورانی در اقتصاد ملی همیشه مردم را سرگرم مسائلی نموده که از آنها نانی که بر سرسفره مردم نرفته، نانها هم رفته رفته ذره بینی شده اند.

۲۰۲۰ ترامپ بماند روحانی برود ۱۰ مرداد ۱۳۹۸

۲۰۲۰ ترامپ بماند روحانی برود

بنظر میرسد عمر دولت روحانی به اتمام ۴ ساله نیانجامد. چرا که دغدغه ای برای حل مشکلات مردم ندارد و مسیر بی خیالی را  در ابعاد مختلف در پیش گرفته و رحم و مروتی بر احوال آسیب دیدگان از ۶ سال ریاست خود در دل ندارد و در عوض او، امروزه ترامپ شدیدا حالش در دگرگونی حال مردم ایران دگرگون گردیده  و شاهد مثال هم همین نوشته روزنامه لوموند که میگوید ترامپ باقی بماند مردم ایران خشنود میشوند.

پاناما را به لاهه می بریم ۰۹ مرداد ۱۳۹۸

پاناما را به لاهه می بریم

در خبرها آمده بود که کشور پاناما در امریکای مرکزی حق استفاده از پرچم خود را از کشتی های نفتکش ایرانی سلب میکند و این گفته اگر فقط یک خبر رسانه ای نبوده باشد، مفهوم حقوقی بسیار کلانی دارد که باید به آن از منظر قوانین تاسیس شرکتهای آفشور در جهان نگاه شود.

روسها برنده انتخاب ترامپ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸

روسها برنده انتخاب ترامپ

شواهدی که اخیرا در امریکا توسط بازرس ویژه وزارت دادگستری بدست آمده تصریح میکند که روسها نقشی جدی در انتخاب ترامپ داشته اند.