چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • نقدینگی را افزایش میدهند تا تورم بیافرینند ۲۴ مهر ۱۳۹۸

    نقدینگی را افزایش میدهند تا تورم بیافرینند

    متولیان دولت یازدهم و دوازدهم در اقتصاد دولتین روحانی در ابتدای کار خود در سال ۱۳۹۲ انتقادات فراوانی نسبت به رشد نقدینگی در دولت دهم  و به عبارتی دولت دوم احمدی نژاد داشته اند.

شورای فقهی، توجیه بقای ربا ۱۹ مهر ۱۳۹۸

شورای فقهی، توجیه بقای ربا

قانون اساسی زمان حکومت شاه مخلوع ضد اسلامی نبود چرا که در محتوای آن اصلی وجود داشت که تضمین قوانین را به اتکای وجود ۵ مجتهد جامع الشرایط از انحراف مبرا مینمود.

آرامکو، قربانی تصمیم کاخ سفید ۱۸ مهر ۱۳۹۸

آرامکو، قربانی تصمیم کاخ سفید

پالایشگاه آرامکوی عربستان که در منطقه بقیق قرار داشت یک مجتمع فرآوری عظیم نفتی بود که در۶۰ کیلومتری جنوب غربی ظهران واقع شده بود و بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت خام دنیا محسوب می گردید.

خَر ما کُرّه، بلی بود ولاکن دُم داشت ۱۷ مهر ۱۳۹۸

خَر ما کُرّه، بلی بود ولاکن دُم داشت

وقتی به شرایط امروز دونالد ترامپ می اندیشم انگیزه می یابم هزار بار به پای رهبر معظم انقلاب بوسه بزنم که با تدبیر و صبر و اتکال به خدای منان چه «هارت و پورتی از دونالد ترامپ» را به چه «زارت و تورتی از دونالد ترامپ» تبدیل فرمودند .

قتل خاشقجی زیر ذره بین هاست ۱۵ مهر ۱۳۹۸

قتل خاشقجی زیر ذره بین هاست

یک سال از قتل روز نامه نگار عرب اهل عربستان در کنسولگری عربستان در استانبول ، ترکیه گذشت. اخیرا محمد بن سلمان اعلام رسمی نموده که قتل توسط نیروهای دولتی عربستان صورت پذیرفته و به عنوان مسئول اداره کشور خود را پاسخگو میداند.

ایستادگی و مقاومت در یمن جواب داد ۱۵ مهر ۱۳۹۸

ایستادگی و مقاومت در یمن جواب داد

یمن در طول ۵ سال مقاومت مدال افتخاری را به گردن می آویزد که مبدع و مبتکر آن سید الشهدا امام حسین علیه السلام بود.

افغانستان، انتخابات، همسویی ۱۴ مهر ۱۳۹۸

افغانستان، انتخابات، همسویی

اهمیت انتخابات در افغانستان برای کشورهای همجوار به قدری زیاد است که هر کشوری از منظر منافع سیاسی، اجتماعی، اقتصادی خود نتایج این انتخابات را دنبال میکند.

دولت اقتصاد را داعشانه سر برید ۱۳ مهر ۱۳۹۸

دولت اقتصاد را داعشانه سر برید

چالش بر سر اختیارات دولت بعد از ۶ سال حکومت بر سرنوشت مردم و نابود کردن اقتصاد با روش داعشی چالشی است که فرار به جلو نام گرفته است و احدی این توقع را نه قبول دارد و نه حقی به دولت میدهد.

اجرای عدالت، هدف قوه قضاییه ۱۱ مهر ۱۳۹۸

اجرای عدالت، هدف قوه قضاییه

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در آیین افتتاحیه بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرموده اند که: «امروز پرچم «مبارزه با مفاسد» در دست مقام معظم رهبری است

آمریکا در تدارک بازگشت به برجام ۱۰ مهر ۱۳۹۸

آمریکا در تدارک بازگشت به برجام

بر اساس اطلاعاتی که در ویکی پدیا موجود است، اندیشکده بروکینگز (به انگلیسی: Brookings Institution) یک سازمان غیرانتفاعی غیر جانبدارانه آمریکایی از نوع اتاق فکر است که در زمینه تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی فعالیت می‌کند. این نهاد در سال ۱۹۱۶ میلادی تأسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین موسسات در نوع خود می‌باشد. مقر آن در شهر واشینگتن است. بر اساس گزارش دانشگاه پنسیلوانیا در سال ۲۰۱۲، این مؤسسه تأثیرگذارترین اتاق فکر در جهان شناخته می‌شود.

فقه پایه اقتصاد اسلامی است ۰۸ مهر ۱۳۹۸

فقه پایه اقتصاد اسلامی است

برخی نمایندگان مجلس در اظهار نظرها مراقب قضاوت جامعه نسبت به خودشان و تیمشان و حزبشان و نحله ای که بدان وابسته اند، نیستند.