از سرگیری خرید نفت آمریکا توسط یونیپک چین
از سرگیری خرید نفت آمریکا توسط یونیپک چین

یونیپک چین، خرید نفت خام از آمریکا را پس از دو ماه توقف به علت مناقشات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، دوباره از سر می‌گیرد. به نقل از رویترز، ۳ منبع آگاه خبر دادند که یونیپک چین، خرید نفت خام از آمریکا را پس از دو ماه توقف به علت مناقشات تجاری بین دو […]

یونیپک چین، خرید نفت خام از آمریکا را پس از دو ماه توقف به علت مناقشات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، دوباره از سر می‌گیرد.

به نقل از رویترز، ۳ منبع آگاه خبر دادند که یونیپک چین، خرید نفت خام از آمریکا را پس از دو ماه توقف به علت مناقشات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، دوباره از سر می‌گیرد.

تصمیم آغاز به خرید مجدد نفت خام آمریکا پس از آن انجام شد که در اوایل ماه آگوست پکن تصمیم گرفت آن را از لیست کالاهای وارداتی مشمول تعرفه‌ خارج کند.

یک منبع آگاه گفت: به دنبال لابی‌های انجام شده و تغییر سیاست چین، یونیپک قرار است مقداری نفت خام آمریکا را خریداری کند که در ماه اکتبر بارگیری خواهد شد.

منبع دوم به رویترز گفت: واردات یونیپک (از نفت آمریکا) با وضع تعرفه‌های تلافی‌جویانه چین، آب رفت؛ اما حالا دوباره در حال بازگشت به سطح نرمال است.

این در حالی است که نفت خریداری شده از آمریکا ۱ الی ۱.۵ ماه در راه خواهد بود و احتمالأ در ماه نوامبر یا دسامبر به چین خواهد رسید؛ اما منبع سوم به رویترز خبر داد که این نفت برای فروش به یک طرف سوم خریداری شده است. این به معنای این است که ممکن است این نفت به کشور دیگری تحویل داده شود.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، چین ماهیانه به طور متوسط ۳۵۰ هزار بشکه در روز نفت از آمریکا وارد می‌کرد؛ البته به نظر نمی‌رسد این بازگشت واردات نفت، مدت زیادی دوام داشته باشد.