سقوط بازار سهام و افت قیمت‌های نفت
سقوط بازار سهام و افت قیمت‌های نفت

پس از این که یکی از مدافعین کلیدی تجارت آزاد در کاخ سفید، استعفا داد، بازار سهام سقوط کرد و متعاقب آن قیمت‌های نفت هم با افت مواجه شد. به نقل از رویترز، روز چهارشنبه پس از این که یکی از مدافعین کلیدی تجارت آزاد در کاخ سفید، استعفا داد و سرمایه‌گذاران را نگران کرد […]

پس از این که یکی از مدافعین کلیدی تجارت آزاد در کاخ سفید، استعفا داد، بازار سهام سقوط کرد و متعاقب آن قیمت‌های نفت هم با افت مواجه شد.

به نقل از رویترز، روز چهارشنبه پس از این که یکی از مدافعین کلیدی تجارت آزاد در کاخ سفید، استعفا داد و سرمایه‌گذاران را نگران کرد که ترامپ با ادامه دادن برنامه تعرفه‌های خود باعث ایجاد جنگ تجاری شود، بازار سهام سقوط کرد و متعاقب آن قیمت‌های نفت هم سقوط کردند.

تاجران می‌گویند اوج گرفتن تولید نفت آمریکا و بالا رفتن سطح ذخایر انبارهای نفت هم قیمت‌های نفت را پایین می‌کشند.

گری کوهن، مشاور اقتصادی ارشد دونالد ترامپ، که به عنوان سنگری در برابر محافظه‌کاران درون دولت به حساب می‌آمد، روز سه‌شنبه به وقت آمریکا اعلام کرد که استعفا می‌دهد و باعث شد در اوایل معاملات چهارشنبه شاخص سهام اس‌اندپی۵۰۰ بیش از ۱ درصد سقوط کند.

نفت خام هم این روند را دنبال کرد. قیمت نفت برنت ۵۱ سنت یا ۰.۸ درصد نسبت به قیمت بسته شده قبلی سقوط کرد و به ۶۵.۲۸ دلار برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، هم ۴۷ سنت یا ۰.۷۵ درصد سقوط کرد و به ۶۲.۱۳ دلار برای هر سنت رسید.

ادامه دارد