سوریه با جنگ علیه تروریست‌ها از آینده کل منطقه دفاع می‌کند
سوریه با جنگ علیه تروریست‌ها از آینده کل منطقه دفاع می‌کند
سفیر روسیه در دمشق تاکید کرد: سوریه در مبارزه با گروه‌های تروریستی نه فقط از موجودیت و حاکمیت خود بلکه از آینده کل منطقه دفاع می‌کند.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد  الکساندر یفیموف، سفیر روسیه در دمشق در گفت‌وگو با خبرگزاری اینترفاکس تصریح کرد: سوریه در مبارزه با سازمان‌های تروریستی به ویژه گروه تروریستی “داعش” و “جبهه النصرة” نه تنها از موجودیت و حاکمیت خود بلکه از آینده کل منطقه از جمله کشورهای همسایه و همچنین روسیه دفاع می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: استفاده از منطقه کاهش تنش در ادلب به منظور حمایت از تروریست‌های موجود در آنجا غیرقابل قبول است، نمی‌توان آن را غیر از دنبال کردن معیارهای دوگانه دانست. این موضوع یکی از عناصر اصلی در مذاکرات مسکو با شرکای غربی و منطقه‌ای‌اش با محوریت سوریه است.

وی در این راستا خواستار اجرای توافقنامه‌های مشخص در این زمینه را شد.

سفیر روسیه در دمشق همچنین خاطرنشان کرد: سوریه شریک مهمی برای ما در خاورمیانه و یکی از هم‌پیمانان اصلی در جنگ علیه تروریسم جهانی است.

یفیموف بر اهمیت تداوم روابط دوستی و همکاری چندجانبه و ایجاد همکاری استراتژیک میان روسیه و سوریه تاکید کرد.

وی همچنین تاکید کرد: ملت سوریه به تنهایی آینده کشورشان را تعیین می‌کنند.

وی با اشاره به حمایت نیروهای روسیه از تلاش‌های ارتش سوریه در جنگ با تروریسم خاطرنشان کرد: مشارکت روسیه مانع پدید آمدن مرکز تروریستی قوی در یکی از مناطق مهم جهان شد.

نیروهای هوایی روسیه در سی‌ام سپتامبر ۲۰۱۵ بنا به درخواست دولت سوریه به منظور حمایت از تلاش‌های ارتش این کشور در مبارزه با تروریسم عملیات نظامی‌ای در خاک سوریه آغاز کردند.

  • منبع خبر : ایسنا