شانس بالای پدیده کشتی ایران مقابل قهرمان المپیک/ سلاح مخفی رنگرز برای پاریس!
شانس بالای پدیده کشتی ایران مقابل قهرمان المپیک/ سلاح مخفی رنگرز برای پاریس!
برخی از اهالی فن، سعید اسماعیلی فرنگی کار ۲۰ ساله خوزستانی را فنی ترین فرنگی کار ایران پس از حمید سوریان می دانند.

برخی از اهالی فن، سعید اسماعیلی فرنگی کار ۲۰ ساله خوزستانی را فنی ترین فرنگی کار ایران پس از حمید سوریان می دانند.

به گزارش ایسنا، سعید اسماعیلی دارنده مدال های طلای نوجوانان و جوانان جهان و محمدرضا گرایی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک، دو مدعی رسیدن به دوبنده وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس هستند.

محمدرضا گرایی پس از درخشش فوق العاده در المپیک پاریس و پس از آن مسابقات جهانی ۲۰۲۱ که با کسب مدال های طلا در این ۲ رویداد مهم همراه بود،‌ در رقابت های جهانی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به ترتیب صاحب مدال های نقره و برنز شد.

هر چند گرایی در رقابت های جهانی ۲۰۲۳ موفق به کسب سهمیه المپیک شد اما شکست سنگین ۱۰ بر صفر او مقابل کشتی گیر آذربایجان نشان داد قهرمان المپیک ایران در حال فاصله گرفتن از دوران اوجش است. در این میان کاهش وزن زیاد گرایی برای حضور در این وزن المپیکی که تاثیر زیادی بر نحوه عملکرد او داشته است، مهمترین چالش او در راه حضور در المپیک‌ پاریس خواهد بود.

اما در مقابل، سعید اسماعیلی کشتی‌گیر ۲۰ ساله خوزستانی،‌ رقیب جدی گرایی برای حضور در المپیک پاریس است؛ کشتی گیری که برخی تصمیم گیران فنی در صحبت هایشان اذعان دارند، از دیدن کشتی‌های اسماعیلی لذت می برند و او را فنی ترین فرنگی کار ایران پس از حمید سوریان می دانند.

طبق چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی، قرار است اسماعیلی به عنوان نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم ایران راهی رقابت های قهرمانی آسیا شود. اسماعیلی در صورتیکه در این رقابت ها به مدال طلا برسد قطعا رقابت حساس او و محمدرضا گرایی را برای حضور در المپیک پاریس چه به صورت مبارزه رو در رو یا حضور در تورنمنت خارجی شاهد خواهیم بود اما در صورتیکه اسماعیلی به مدالی غیر از طلا نیز برسد، قطعا کادر فنی تیم ملی حاضر نخواهد بود از پدیده‌ای همچون سعید اسماعیلی که برخی او را شانس کسب مدال طلای المپیک می‌دانند، به سادگی عبور کند.

قطعا رقابت حساس میان اسماعیلی و گرایی می تواند نقطه قوت کشتی فرنگی ایران برای رسیدن به خوشرنگ ترین مدال در وزن ۶۷ کیلوگرم المپیک پاریس باشد.