شناسایی ۱۱۷۸ مورد جدید کرونا
شناسایی ۱۱۷۸ مورد جدید کرونا
طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۷۸ مورد جدید قطعی کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد  دکتر کیانوش جهانپور – سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح جدیدترین وضعیت بیماری کروناویروس جدید گفت: بر اساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز، ۱۱۷۸ مورد جدید و قطعی کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۶۱۶۹  رسید.”شناسایی ۱۱۷۸ مورد جدید کرونا در کشور”

وی گفت: خوشبختانه ۵۳۸۹ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

به گفته جهانپور، طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۱۳۵ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند و تعداد درگذشتگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۹۸۸ مورد رسید.

وی موارد جدید بیماران کووید۱۹ در کشور به تفکیک استانها را به شرح زیر اعلام کرد:

تهران: ۲۷۳
مازندران: ۵۹
اصفهان: ۷۵
قم: ۲۹
گیلان: ۴۵
البرز: ۱۱۶
مرکزی: ۴۷
سمنان: ۳۳
قزوین: ۲۶
آذربایجان شرقی: ۷۸
یزد: ۴۹
خوزستان: ۲۵
گلستان: ۳۰
فارس: ۳۱
آذربایجان غربی: ۳۴
اردبیل: ۱۹
کردستان: ۲

“شناسایی ۱۱۷۸ مورد جدید کرونا در کشور”
خراسان شمالی: ۳
کرمانشاه: ۹
هرمزگان: ۶
خراسان جنوبی: ۱۲
همدان: ۱۱
کرمان: ۱۹
ایلام: ۷
زنجان: ۲۵
سیستان و بلوچستان: ۱۱
چهارمحال و بختیاری: ۲
بوشهر: ۴
خراسان رضوی: ۶۳
لرستان: ۳۵

به گفته سخنگوی وزارت صحت ۱۸۱ مورد مشکوک دریافت شده نتیجه منفی داشتند و اکنون ۵۲ مورد مشکوک دیگر در ۲۴ ساعت آینده مشخص خواهد شد.

مجلس نمایندگان امروز (یکشنبه ۲۵ حوت) نشست ویژه‌ را برای بررسی وضعیت کرونا در کشور با وزرای صحت، امور مهاجرین، امور خارجه و امور سرحدات برگزار کرد.

حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین در این نشست برگشت مهاجرین افغان از ایران را سیل آسا خواند و افزود روزانه تا پانزده هزار مهاجر افغان از ترس بیماری کرونابه کشور برمیگردند و تاکنون ده افغان در ایران از اثر این بیماری درگذشته اند.

حبیب الرحمان پدرام، یکی از نماینده‌های مجلس آمار ارائه شده از طرف وزارت صحت را دروغ خواند و گفت آمار واقعی از مردم پنهان می‌شود.

او از وزیر صحت پرسید که آیا مردم افغانستان از لحاظ ژنتیکی نظر به دیگر انسان‌ها متفاوت هستند که بیماری که در تمام دنیا فاجعه آفریده، در افغانستان کنترل شده است؟

  • منبع خبر : ایسنا