شکستن قفل Face ID آیفون ۱۰ توسط پسر ۱۰ ساله
شکستن قفل Face ID آیفون ۱۰ توسط پسر ۱۰ ساله

به تازگی پسری ۱۰ ساله توانسته Face ID گوشی آیفون ۱۰ مادرش را بدون استفاده از ماسک و روش های دیگر باز کند.  شرکت اپل برای گوشی جدید خود یعنی آیفون ۱۰ برای بازگشایی قفل گوشی، تاچ آیدی را حذف و فناوری فیس آیدی را جایگزین کرده است که البته زیاد مورد اعتماد کاربران این […]

به تازگی پسری ۱۰ ساله توانسته Face ID گوشی آیفون ۱۰ مادرش را بدون استفاده از ماسک و روش های دیگر باز کند.

 شرکت اپل برای گوشی جدید خود یعنی آیفون ۱۰ برای بازگشایی قفل گوشی، تاچ آیدی را حذف و فناوری فیس آیدی را جایگزین کرده است که البته زیاد مورد اعتماد کاربران این گوشی هوشمند قرار نگرفته است.

با وجود اعلام اپل از امنیت فوق العاده بالای این فناوری، این روزها فیلم هایی از دور زدن این فناوری و باز کردن قفل گوشی منتشر می شود. یکی از جاهایی که این فناوری به مشکل می خورد تشخیص چهره دوقلو ها می باشد و دیگری نیز ماسکی که با پرینتر های سه بعدی درست شده است می باشد.

پیش تر، شرکت اپل اعلام کرده بود که احتمال باز شدن قفل گوشی با چهره ای غیر از شخص صاحب گوشی ۱ در ۱,۰۰۰,۰۰۰ می باشد و این احتمال برای افراد زیر ۱۳ سال بیشتر می باشد چراکه هنوز قسمت های خاص چهره این افراد شکل نگرفته است، اما گویا آن ۱ نفر پیدا شده است و توانسته Face ID را شکست دهد. این شخص پسری ۱۰ ساله است که توانسته Face ID آیفون ۱۰ مادرش را باز کند. می توانید نحوه باز شدن قفل این گوشی را در ویدیو زیر ببینید: