صعود اروگوئه و شیلی، پایان کار آسیایی‌ها
صعود اروگوئه و شیلی، پایان کار آسیایی‌ها
در روز سوم و آخر رقابتهای گروه C کوپا آمه‌ریکا اروگوئه و شیلی از این گروه صعود کردند و ژاپن دومین تیم آسیایی هم از این رقابتها حذف شد.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد بازی‌های روز سوم و پایانی گروه C کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ دیشب برگزار شد و اروگوئه با پیروزی ۱-۰ مقابل شیلی موفق شد با هفت امتیاز صدرنشین این گروه شده و به عنوان تیم اول راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود. شیلی هم با وجود باخت در مقابل اروگوئه با شش امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد.

اما در دیگر بازی این گروه ژاپن، دومین تیم آسیایی مهمان رقابتها در مصاف با اکوادور به تساوی ۱-۱ دست یافت و با دو امتیاز از سه بازی در رتبه سوم این گروه قرار گرفت. ژاپنی‌ها اما حتی نتوانستند به عنوان یکی از دو تیم سوم برتر گروه‌های سه‌گانه جواز حضور در مرحله یک‌چهارم را بدست بیاورند چرا که با اینکه با پاراگوئه تیم سوم گروه B هم‌امتیاز شدند اما به لطف تفاضل گل کمتر از صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی بازماندند.

با حذف ژاپن، پرونده دو تیم آسیایی مهمان کوپا آمه‌ریکای امسال در مرحله گروهی بسته شد تا مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابتها تنها شاهد حضور و رقابت تیمهایی از آمریکای جنوبی باشد.

اروگوئه در بازی‌ای که برای صدرنشینی در این گروه مقابل شیلی برگزار کرد موفق شد با گلی که در دقیقه ۸۲ توسط ستاره‌اش ادینسون کاوانی به ثمر رساند با نتیجه ۱-۰ به پیروزی رسیده و امتیازهای خود را به عدد ۷ برساند تا به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شده و در این مرحله روز شنبه آینده به مصاف پرو تیم سوم گروه A برود.

ژاپن اما در حالی به مصاف اکوادور رفت که قصد داشت با پیروزی مقابل این تیم از فرصت عالی‌ای که در اختیار داشت برای صعود استفاده کند. ژاپنی‌ها خیلی زود، در دقیقه ۱۵ توسط شویا ناکاجیما به گل رسیدند اما آنخل منا در دقیقه ۳۵ بازی را به تساوی کشاند تا امید سامورایی‌ها ناامید شود.

  • منبع خبر : ورزش سه