صعود سریع‌ترین مرد ایران به نیمه‌نهایی بازی‌های هانگژو
صعود سریع‌ترین مرد ایران به نیمه‌نهایی بازی‌های هانگژو
سریع‌ترین مرد ایران به نیمه‌نهایی رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر بازی‌های آسیایی راه پیدا کرد.

به گزارش صبح اقتصاد در آغاز رقابت‌های دوومیدانی بازی‌های آسیایی هانگژو حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

تفتیان در گروه سوم رقابت دوی ۱۰۰ متر حضور داشت که زمان ۱۰.۴۲ ثانیه را ثبت کرد و در جایگاه دوم گروه خود قرار گرفت. به این ترتیب تفتیان به نیمه‌نهایی صعود کرد.

پیش از این حمیده اسماعیل‌نژاد و فرزانه فصیحی در دور مقدماتی دوی ۱۰۰ متر زنان دویدند که در پایان اسماعیل‌نژاد به فینال رسید اما فصیحی از صعود به دور نهایی بازماند.

سپهرزاد:امیدوارم دوندگان ۱۰۰ متر ایران به مدال برسند

سپهرزاد، مدیر تیم های ملی دومیدانی در خصوص  نتیجه دوندگان ۱۰۰ متر ایران گفت: ما فکر می‌کردیم  با درخشش بانوان دو فینالیست داشته باشیم.حتی مدال هم بگیریم. مخصوصا فرزانه فصیحی که فکر می‌کردم نتیجه خوبی بگیرد و دوومیدانی و ایران را صاحب مدال کند.

او در خصوص فینالیست شدن حمیده اسماعیل نژاد و احتمال رفتن روی سکو بیان کرد: ما با یک نگاه ویژه و اینکه دوست داریم او مدال بگیرد به فینال نگاه می‌کنیم. به هر حال ورزشکاران با ۱۰۰ درصد آمادگی شأن شرکت کرده ند و امیدوارم او صاحب مدال شود.

هادی سپهرزاد درباره حسن تفتیان اضافه کرد: اوبه خوبی مدیریت کرد تا با کمترین فشار برای نیمه نهایی برود. امیدوارم به فینال برسد و با یک رکورد خوب به به مدال برسد.

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی درباره رقبای این دوره تفتیان گفت: رکوردار آسیا نیامده و این مساله کمک می‌کند تا مدال خوش‌رنگ‌تری بگیرد.

وی همچنین از روز اول پیکارهای این رشته در بازیهای آسیایی مطرح کرد: بانوان در پرتاب چکش با وجود باران رکورد های خوبی زدند. ورزشکاران در مجموع بهترین رکوردهای سالشان را زدند. در کل چینی‌ها با تمام قوا آمدند و کسب مدال برایشان مهم بود. در ضمن باید گفت پتانسیل دوومیدانی ایران در همین حد است. ان‌شاءالله بچه‌ها بتوانند مزد زحماتشان را بگیرند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا