پنج شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸ Thursday, 20 June , 2019
  • پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

    پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست

    پس از خروج آمریکا از برجام و حذف معافیت‌های فروش نفت ایران، این‌بار تیر ترامپ به سمت صنعت پتروشیمی نشانه رفت، موضوعی که به‌ گفته بسیاری از کارشناسان و مسوولان، نمی‌تواند چرخ حرکت این صنعت را متوقف کند.

دولت فردا در مورد خودروهای وارداتی بلاتکلیف درگمرک تصمیم‌ می‌گیرد ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

دولت فردا در مورد خودروهای وارداتی بلاتکلیف درگمرک تصمیم‌ می‌گیرد

هیات دولت فردا پیشنهاد وزارت اقتصاد مبنی بر «اجازه ترخیص خودروهای ثبت سفارش غیربانکی و قبض انبار ۱۶/‏۱۰/‏۹۷‬ و قبل از آن» را بررسی می‌کند.

تولید خودرو به روال عادی خود بازگشته است ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
وزیر صنعت:

تولید خودرو به روال عادی خود بازگشته است

وزیر صنعت گفت: در ماه های گذشته تعدادی از خودروهای تولیدی به دلیل کسری قطعه، کف پارکینگ های خودروسازان انبار شده بودند که در هفته جاری بخش عمده ناقصی قطعات رفع شد و این خودروها به تدریج به بازار عرضه می شوند. به دلیل اینکه تولید خودرو به روال عادی خود بازگشته، بازار آن نیز به تدریج تنظیم خواهد شد.

کاهش ۳۰ درصدی تولید خودرو در سال جدید ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

کاهش ۳۰ درصدی تولید خودرو در سال جدید

آمار تولید خودرو در کشور طی فروردین امسال نشان‌دهنده کاهش 30 درصدی کل تولیدات است. این در حالی است که آمارگیری وزارت صنعت حاوی اشتباهات قابل توجهی بوده و رشد 42 درصدی برای تولید خودرو اعلام شده است.

تولید کالای بی‌کیفیت به اندازه قاچاق به تولیدکنندگان آسیب می‌زند/ باید بساط دلالان جمع شود ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

تولید کالای بی‌کیفیت به اندازه قاچاق به تولیدکنندگان آسیب می‌زند/ باید بساط دلالان جمع شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فساد، هر صنعتی را از بین می برد بر ضرورت مبارزه با این پدیده تاکید کرد و از دستگاه های نظارتی خواست که بساط دلالان را جمع کنند.

داخلی‌سازی خودروهای چینی، همچنان ۲۰درصد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

داخلی‌سازی خودروهای چینی، همچنان ۲۰درصد

معاون وزیر صمت با اشاره به الزام خودروسازان چینی مبنی بر افزایش سطح داخلی‌سازی خودروهای تولیدی در ایران،گفت:داخلی‌سازی خودروهای خارجی تولیدی در ایران از جمله چینی‌ها، حداقل باید ۲۰درصد باشد.

دلیل پرداخت رشوه برای واردات خودرو ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

دلیل پرداخت رشوه برای واردات خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه در ابتدا 20 هزار مورد ثبت سفارش واردات خودرو با پرداخت رشوه شناسایی شد، گفت: پس از انجام بررسی‌ها مشخص شد که این تعداد، 2500 دستگاه است.

سکوت وزارت صنعت در مقابل گرانفروشی بی‌سابقه خودرو ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

سکوت وزارت صنعت در مقابل گرانفروشی بی‌سابقه خودرو

بازار خودرو برای چندمین ماه متوالی به دلایلی نامعلوم جهش را تجربه می‌کند و وزارت صنعت به عنوان متولی تولید و بازار، موضع منفعلانه ای را در پیش گرفته است.

ثبت حدود ۱۱ هزار شکایت از خودروسازان و واردکنندگان خودرو در سال گذشته ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

ثبت حدود ۱۱ هزار شکایت از خودروسازان و واردکنندگان خودرو در سال گذشته

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از ثبت حدود ۱۱ هزار شکایت از خودروسازان و واردکنندگان خودرو در سال گذشته خبر داد که ۸۰۰۰ پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

دولت دست از تصمیم‌گیری برای صنعت خودرو بردارد ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

دولت دست از تصمیم‌گیری برای صنعت خودرو بردارد

به گفته یک کارشناس صنعت خودرو، حذف قوانین دستوری برای اجرای تصمیمات و واگذاشتن صنعتگران این حوزه برای ادامه مسیر، بهترین راه برای مقابله با تحریم‌ها است.

کاغذ نیز با دو نرخ به فروش خواهد رسید؟ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کاغذ نیز با دو نرخ به فروش خواهد رسید؟

رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، تامین مواد اولیه، کاهش صادرات و مسائل مربوط به مالیات را از جمله مشکلات صنعت چاپ عنوان کرد و گفت که همانطور که ارز سه نرخ دارد این امکان وجود داشت که کاغذ نیز با دو نرخ به فروش برسد، در این شرایط کاغذ با میانگین این قیمت‌ها در بازار به فروش می‌رسید که به مراتب کمتر از قیمت فعلی بود.