چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • تولید گوشی تلفن همراه داخلی ۲۴ مهر ۱۳۹۸

    تولید گوشی تلفن همراه داخلی

    وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که هنوز تولید گوشی تلفن همراه در داخل به میزانی نرسیده که بخواهیم تغییری در تعرفه واردات آن اعمال کنیم، گفت: تولید گوشی تلفن همراه داخلی نیازمند سرمایه‌گذاری سنگین است.

توقف تولید خودروهای قدیمی ۲۰ مهر ۱۳۹۸
به‌زودی:

توقف تولید خودروهای قدیمی

با اجرایی شدن الزام خودروسازان به رعایت استانداردهای جدید خودرویی، شمارش معکوس برای توقف تولید خودروهای قدیمی آغاز شده و قرار است شورای عالی استاندارد طی هفته جاری در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

تولید لاستیک سنگین توسط ایران ۲۰ مهر ۱۳۹۸

تولید لاستیک سنگین توسط ایران

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور در حال خودکفایی در تولید لاستیک سنگین است و در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

تجاری سازی طرح‌های فناورانه ۱۷ مهر ۱۳۹۸

تجاری سازی طرح‌های فناورانه

پیرو بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان، وزیر صنعت به معاونان و مدیران این وزارتخانه دستور داد تا طرح‌های دانش بنیان و فناورانه را تجاری‌سازی کنند.

رشد روند داخلی‌سازی قطعات خودرو ۱۷ مهر ۱۳۹۸

رشد روند داخلی‌سازی قطعات خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن اعلام وضعیت قطعات هدف‌گذاری شده برای تعمیق ساخت داخل، اظهار کرد: با توجه به تمرکزی که بر این فضا شکل گرفته، به زودی روند روبه رشد داخلی‌سازی قطعات خودرو آشکار خواهد شد.

خودروی جایگزین پراید مشخص شد ۱۳ مهر ۱۳۹۸

خودروی جایگزین پراید مشخص شد

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت گفت: خودروی جایگزین پراید مشخص شده و پس از تکمیل زنجیره تأمین قطعات، اعلام خواهد شد.

از یک منبع تامین قطعه کنید ۱۳ مهر ۱۳۹۸

از یک منبع تامین قطعه کنید

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ضمن ارائه پنج پیشنهاد این انجمن از خودروسازان درخواست کرد که بر روی یک منبع برای تامین قطعات تمرکز کنند و سراغ چند منبع نروند که تیراژ شکسته نشود.

تامین نقدینگی صنایع ۱۳ مهر ۱۳۹۸
وزیر صنعت خبر داد:

تامین نقدینگی صنایع

وزیر صنعت، معدن و تجارت از قول مساعد بانک مرکزی برای تامین نقدینگی ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی صنایع در شش ماهه دوم سال خبر داده و اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات کشور تا سال ۱۴۰۰ انجام شده که بخشی از آن در اجرای میزهای تعمیق ساخت داخل دنبال می‌شود.

اشتغالزایی جهت رونق صنعت آب ۱۰ مهر ۱۳۹۸

اشتغالزایی جهت رونق صنعت آب

مدیرعامل آبفای کشور با اشاره به اینکه از محل تبصره 18 قانون بودجه 98، یک هزارو 900 میلیارد تومان تسهیلات با هدف اشتغالزایی در اختیار صنعت آب و فاضلاب قرار خواهد گرفت،‌ گفت: 50 درصد این اعتبارات از سوی صندوق توسعه ملی و 50 درصد دیگر را بانک‌های عامل تامین خواهند کرد.

معرفی نمایندگان وزیر صنعت ۱۰ مهر ۱۳۹۸

معرفی نمایندگان وزیر صنعت

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نمایندگان خود به اتاق بازرگانی تهران را معرفی کرد.

دلایل ورشکستگی شرکت هپکو ۰۷ مهر ۱۳۹۸

دلایل ورشکستگی شرکت هپکو

اسدالله احمدپور مالک سابق هپکو درباره علت ورشکستگی شرکت هپکو گفت : ما طالب سهام هپکو نبودیم، حتی در مزایده هم شرکت نکرده بودیم.