ضرورت انتقال غیرنظامیان به خارج از غوطه شرقی
ضرورت انتقال غیرنظامیان به خارج از غوطه شرقی

یک رسانه غربی از دستور رئیس جمهوری روسیه برای ایجاد دالانی در غوطه شرقی سوریه با هدف خروج غیرنظامیان از آن خبر داده است. به نقل از بی بی سی، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه دستور داده، دالانی برای انتقال غیرنظامیان به خارج از غوطه شرقی باز شود. گفته می شود قرار است این دالان […]

یک رسانه غربی از دستور رئیس جمهوری روسیه برای ایجاد دالانی در غوطه شرقی سوریه با هدف خروج غیرنظامیان از آن خبر داده است.

به نقل از بی بی سی، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه دستور داده، دالانی برای انتقال غیرنظامیان به خارج از غوطه شرقی باز شود.

گفته می شود قرار است این دالان از امروز و روزی ۵ ساعت باز باشد. ۳ روز پیش شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای برای برقراری یک آتش بس یک ماهه در سوریه تصویب کرد، اما نتوانست درباره زمان و چگونگی اجرای آن به توافق برسد.

غوطه شرقی از مدت ها قبل تحت کنترل گروه های تروریستی حاضر در سوریه قرار دارد و در هفته های اخیر با توجه به تنگ شدن حلقه محاصره بر دور آنها، کشورهای خواهان سقوط حکومت قانونی سوریه به یکباره نگران وضعیت حقوق بشر در سوریه شده اند و تلاش دارند تا با برقراری آتش بس در سوریه راه فراری برای تروریست ها به وجود بیاورند.