ضرورت کاهش هزینه فرآیندها در حج
ضرورت کاهش هزینه فرآیندها در حج

رئیس سازمان حج و زیارت از مدیران سازمان حج و زیارت خواست که بر پیاده سازی سه اصل روانسازی، پویا سازی و کم هزینه تر کردن فرآیندها در حج تلاش کنند. حمید محمدی در نشست آسیب شناسی حج تمتع سال ۹۶ و برنامه ریزی حج ۹۷ که با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت و […]

حج

رئیس سازمان حج و زیارت از مدیران سازمان حج و زیارت خواست که بر پیاده سازی سه اصل روانسازی، پویا سازی و کم هزینه تر کردن فرآیندها در حج تلاش کنند.

حمید محمدی در نشست آسیب شناسی حج تمتع سال ۹۶ و برنامه ریزی حج ۹۷ که با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد، به دیدار روز گذشته مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: وضعیت حج امسال رضایت حداکثری مسئولان حج را به‌دنبال داشت و روز گذشته نیز رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان حج فرمودند که ” روز بازگشت حجاج با سلامت و عافیت، برای ما همچون یک روز عید و روز جشن است”.

وی با بیان اینکه برگزاری حج و عمره مایه برکت برای کشور و مجموعه حج و زیارت است، خطاب به مدیران و مسئولان سازمان حج و زیارت تاکید کرد: ما باید دغدغه همه مسائل حج، عمره و عتبات را داشته باشیم و از عمق وجود در این زمینه کار کنیم که این نشان می‌دهد که ما شکرگزار این نعمت هستیم.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین از مدیران سازمان حج و زیارت خواست که بر پیاده سازی سه اصل روانسازی، پویا سازی و کم هزینه تر کردن فرآیندها در حج تلاش کنند.

محمدی از مسئولین کارگروههای حج خواست که از همین امروز اعضای کارگروههای مربوطه را تشکیل دهند و در انتخاب اعضای علاوه بر نیروهای مجموعه حج و زیارت از توان افراد متخصص نیز استفاده کنند.

وی ادامه داد: ما باید در آسیب شناسی مشکلات را ریشه یابی کنیم و بر اساس آن برای حج سال ۹۷ برنامه ریزی کنیم و در برنامه‌ریزیها ما از محدوده فرآیندهای متعارف که طی این سالها در حج جاری بوده، خارج شویم.

رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان اظهار کرد: ما در برنامه‌ریزی‌های خود باید ضمن توجه به محدودیت‌ها و مقررات کشور میزبان، راهکارهای منطقی برای بهبود فرآیندها ارائه کنیم.

محمدی ضمن تقدیر از تلاش‌های دست اندرکاران حج سالجاری در ۵۷ روز موسم حج، از ابتدای عملیات اعزام زائران به عربستان تا بازگشت حجاج به میهن اسلامی، همفکری و هم افزایی در مجموعه حج و زیارت را زمینه ساز حجی موفق در سال ۹۷ توصیف کرد.

در حج سالجاری ۲۵ کارگروه تخصصی برای تصمیم گیری و برنامه ریزی و آسیب شناسی عملیات حج تشکیل گردید که قرار است این کارگروهها از امروز با انتخاب اعضا، ضمن آسیب شناسی حج گذشته، راهکارهای رفع و بهبود آسیبهای حج گذشته را برای برنامه ریزی حج سال آینده تعریف کنند.