طرح صلح جایگزینی به جای «معامله قرن» در صورت شکست این طرح
طرح صلح جایگزینی به جای «معامله قرن» در صورت شکست این طرح

فرانسه اعلام کرد، در صورت شکست طرح «معامله قرن»، آماده است تا ابتکار عمل جدیدی با محوریت صلح خاورمیانه را به عنوان جایگزین این طرح آمریکایی ارائه دهد. به نقل از روزنامه الحیاه، یکی از مقامات بارز اروپا اعلام کرد، در صورت شکست طرح به اصطلاح صلح خاورمیانه آمریکا معروف به «معامله قرن»، فرانسه ابتکار […]

فرانسه اعلام کرد، در صورت شکست طرح «معامله قرن»، آماده است تا ابتکار عمل جدیدی با محوریت صلح خاورمیانه را به عنوان جایگزین این طرح آمریکایی ارائه دهد.

به نقل از روزنامه الحیاه، یکی از مقامات بارز اروپا اعلام کرد، در صورت شکست طرح به اصطلاح صلح خاورمیانه آمریکا معروف به «معامله قرن»، فرانسه ابتکار عمل جدید صلح خود را به عنوان جایگزین آن بررسی می‌کند.

این مقام مسؤول تاکید کرد، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هفته گذشته یک هیئت ویژه را به رام‌الله فرستاد تا در این باره پیامش را به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان برساند.

وی تصریح کرد، ماکرون در این پیام رهبران فلسطینی را به عدم عقب‌نشینی از روند سیاسی تحت نظارت آمریکا و بررسی جزئیات طرح این کشور پیش از رد آن دعوت کرد و گفت، در صورت شکست این طرح،  پاریس آماده ارائه طرح جایگزین است.

به گفته این مقام مسؤول، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کرده که عباس این پیشنهاد فرانسه را بررسی خواهد کرد.

پیشتر شبکه ۱۰ اسرائیل گزارش داده بود که ماکرون مشاور سیاسی خود را در قالب سفر محرمانه به رام‌الله فرستاده تا فلسطینیان و عباس را به آرامش فراخوانده، فرصتی را در اختیار طرح صلح آمریکا قرار دهد و پس از انتشار این طرح، پاسخ بدهند.

پیشتر عباس بر رد طرح معامله قرن تاکید کرده و گفته بود، فلسطینیان میانجی‌گری آمریکا میان خود و اسرائیل را نمی‌پذیرند.