طوفان الاقصی اعتماد رژیم اشغالگر به ارتش و سیستم امنیتی و نظامی خود را از بین برده است
طوفان الاقصی اعتماد رژیم اشغالگر به ارتش و سیستم امنیتی و نظامی خود را از بین برده است
نایب‌رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» گفت طوفان الاقصی اعتماد رژیم اشغالگر به ارتش و سیستم امنیتی و نظامی خود را از بین برده است.

نایب‌رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» گفت طوفان الاقصی اعتماد رژیم اشغالگر به ارتش و سیستم امنیتی و نظامی خود را از بین برده است.

به گزارش صبح اقتصاد «خلیل الحیه» معاون رهبر حماس در نوار غزه در گفتگو با شبکه الاقصی گفت: «طوفان الاقصی ضربه‌ای پیشدستانه به دشمن قبل از حمله به غزه بود و راه را بر طرح‌های دشمن برای کوچاندن ملت فلسطین بست.»

الحیه افزود: «آزادی اسرا از زندان‌های دشمن یکی از اهداف نبرد طوفان الاقصی بود. طوفان الاقصی روحی تازه در کالبد آرمان فلسطین دمید. مقاومت در این نبرد آرمان فلسطین را در سراسر جهان زنده کرد.»

نایب رئیس جنبش حماس تصریح کرد: «مقاومت کذب ادعاهای دشمن و ارتش شکست خورده آن را برملا کرد. ابعاد سیاسی، راهبردی و انسانی نبرد طوفان الاقصی محقق شد.»

خلیل الحیه ادامه داد: «حقیقت ارتش جنایتکار صهیونیستی در این نبرد آشکار شد. طوفان الاقصی اعتماد رژیم اشغالگر به ارتش و سیستم امنیتی و نظامی خود را از بین برد.»

وی خاطرنشان کرد: « ما به دنبال پایان جنگ هستیم اما رژیم اشغالگر نمی‌خواهد. نتانیاهو نمی‌خواهد جنگ را متوقف کند تا به زندان نیفتد. نتانیاهو از ترس آینده سیاسی‌اش به دنبال راه انداختن جنگی منطقه‌ای است.»

نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه در ادامه عنوان کرد: «هدف ما در هفتم اکتبر عملیاتی محدود بود، اینکه تعدادی نظامی را اسیر بگیریم تا آن‌ها را با اسرای خود مبادله کنیم اما لشکر غزه ارتش رژیم صهیونیستی به طور کامل فروپاشید.»

وی اضافه کرد: «دشمن صهیونیستی پس از نبرد طوفان الاقصی دچار شوک، بی‌اعتمادی و فروپاشی سیستم امنیتی شد، برای همین آمریکا سریعا برای نجات این رژیم شکست خورده وارد عمل شد و دشمن اشغالگر پس از فروپاشی اسطوره‌ای که در طول سالیان بنا نهاده بود، می‌خواست آبروی خود را بازگرداند. رژیم اشغالگر قصد انتقام گیری، کوچاندن فلسطینیان و بمباران‌های کورکورانه و کشتار را داشت، چرا که از نظر اطلاعاتی کاملا کور شده بود و چیزی از مقاومت در غزه نمی‌دانست، بنابراین در پیش‌بینی طوفان الاقصی ناکام ماند.»

الحیه گفت: دشمن اهداف بزرگی را برای خود تعیین کرد، همچون نابودی حماس و بازگرداندن اسرای خود، اما آنچه طی ۶ ماه گذشته انجام داده، نابودی ۶۰ درصد از غزه بوده است و خود نیز اعتراف کرد که تنها ۱۵ درصد از توانمندی مقاومت در غزه را از بین بردند. دشمن از هر منطقه‌ای در غزه که خارج می‌شود و دوباره به آن بازمی‌گردد مجددا با شیرمردان قسام مواجه می‌شود. دشمن صهیونیستی نتوانسته جاسوسی برای خود در غزه پیدا کند و خانواده‌های فلسطینی در غزه بسیار بهتر از چیزی بودند که فکرش را می‌کردیم و ما همیشه به آن‌ها حسن ظن داشتیم و آن‌ها طرح دشمن برای ایجاد ارتباط با خانواده‌ها و عشایر را ناکام گذاشتند.

وی تصریح کرد: «ما می‌خواهیم جنگ همین الان متوقف شود و انعطاف لازم را از خود نشان دادیم اما دشمن صهیونیستی مخالفت می‌کند و باز تاکید می‌کنیم بدون توقف کامل جنگ توافقی در کار نخواهد بود. نتانیاهو از اتفاقات بعد از جنگ همچون تعقیب قضایی و سیاسی هراسان است برای همین به دنبال راه انداختن جنگی منطقه‌ای است.»

  • منبع خبر : ایسنا