طومار ۴۵۰ هزار نفری مردم انگلیس در مخالفت با تعطیلی پارلمان
طومار ۴۵۰ هزار نفری مردم انگلیس در مخالفت با تعطیلی پارلمان
بیش از ۴۵۰ هزار نفر از مردم بریتانیا با امضای طوماری مخالفت شدید خود را با تصمیم نخست وزیر این کشور برای تعطیلی پارلمان اعلام کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس تصمیم گرفته است تا پارلمان این کشور را به مدت یک ماه دیگر تعطیل کند تا نمایندگان قادر به جلوگیری از روند برگزیت در روز ۳۱ اکتبر نباشند، بیش از ۴۵۰ هزار نفر از مردم بریتانیا با امضای طوماری به شدت با این تصمیم مخالفت کرده‌اند.

جانسون اعلام کرده است که نشست بعدی پارلمان انگلیس تا ۱۴ اکتبر برگزار نخواهد شد و در این صورت نمایندگان پارلمان عملا فرصت و زمان کافی برای جلوگیری از برگزیت را نخواهند داشت.

تعطیلات تابستانی پارلمان انگلیس قرار است ۲ اکتبر به پایان برسد و پس از آن نمایندگان احزاب مخالف قصد دارند با تصویب قانونی برگزیت را به تاخیر بیندازند.

وزیر برگزیت: بریتانیا متعهد به خروج از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر است

همچنین استفن بارکلی وزیر برگزیت انگلیس روز چهارشنبه تاکید کرد که بریتانیا همچنان متعهد به ترک اتحادیه اروپا در روز ۳۱ اکتبر خواهد بود.

این اظهارات بارکلی تنها چند ساعت پس از اعلام تصمیم بوریس جانسون برای تعطیلی پارلمان انگلیس تا ۱۴ اکتبر بوده است.

وی افزود: اگر نتوانیم به توافق و مصالحه‌ای بر سر مرز ایرلند دست پیدا کنیم، بارها به طور شفاف اعلام کرده‌ایم که تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا خارج خواهیم شد. مردم به برگزیت رای داده‌اند و این برای دموکراسی اهمیت زیادی خواهد داشت.

بوریس جانسون وعده داده است تا بریتانیا را در روز ۳۱ اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند. این در شرایطی است که برخی از نمایندگان محافظه کار تهدید کرده‌اند که برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق، علیه وی رای خواهند داد.

جانسون پیش از این تهدید کرده است که حتی حاضر است پارلمان انگلیس را به حالت تعلیق درآورد تا بتواند مانع از مخالفت نمایندگان پارلمان با برگزیت بدون توافق شود.