ظریف: باید در رابطه با تهدیدات مداوم داعش هوشیار باشیم
ظریف: باید در رابطه با تهدیدات مداوم داعش هوشیار باشیم
وزرای خارجه ایران و عراق در نشست خبری مشترک خود در بغداد بر مستحکم بودن روابط دو کشور و لزوم تقویت و گسترش آن تاکید کردند.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از المیادین، فواد حسین در این نشست خبری گفت: با وزیر خارجه ایران در رابطه با مسائل اقتصادی و تاثیر آن ها در مقابله با کرونا بحث و رایزنی کردیم.”ظریف: باید در رابطه با تهدیدات مداوم داعش هوشیار باشیم”

وی گفت: ما بر ضرورت حمایت از حاکمیت عراق تاکید کردیم.

از سوی دیگر ظریف گفت: باید در رابطه با تهدیدات مداوم داعش هوشیاری کامل داشته باشیم.

وزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد: روابط اقتصادی میان دو کشور می تواند گسترده تر شود و به سود هر دو طرف است.

محمد جواد ظریف خاطرنشان کرد: پرونده کشتیرانی، مرزهای آبی و خطوط ریلی میان دو کشور را پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: شهادت سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس خسارتی بزرگ در جنگ با تروریسم در منطقه و عراق به شمار می رود و ما پرونده این جنایت آمریکا را با قدرت پیگیری خواهیم کرد.

ظریف گفت: روابط میان ایران و عراق بر اساس احترام متقابل و احترام به حاکمیت دو کشور است و ما از نقش عراق در منطقه خلیج فارس استقبال می کنیم.

وزیر خراجه کشورمان گفت: روابط ایران و عراق مستحکم است و دیگر هیچگاه متزلزل نمی شود.

فواد حسین نیز گفت: در دیدار با ظریف بر ضرورت دور کردن عراق و منطقه از درگیری ها تاکید کردیم.

وی گفت: در این دیدار در رابطه با سفر  قریب الوقوع الکاظمی به تهران نیز رایزنی کردیم.

 غضنفر البطیخ، یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق که ریاست آن را هادی العامری برعهده دارد در گفت وگو با شفق نیوز گفت: هدف ظریف از سفر به عراق و دیدار با مسئولان این کشور تاکید بر روابط ایران و عراق و تقویت این روابط و همچنین برطرف کردن برخی شک و شبهه ها مبنی بر دور شدن عراق از محور ایران بعد از رسیدن مصطفی الکاظمی به نخست وزیری است.

وی تاکید کرد: هدف دیگر این سفر رساندن پیام به کشورهای حاشیه خلیج(فارس) و خصوصا عربستان است، مبنی بر اینکه تهران آماده ایجاد برخی تفاهم ها به واسطه عراق است. سفر ظریف خالی از این مساله نیست عراق به خوبی امکان این را دارد که این نقش را ایفا کند و به نفع عراق نیست که در یک محور علیه موحور دیگری قرار بگیرد.

البطیخ خاطرنشان کرد که سفر وزیر خارجه ایران به عراق در راستای پیگیری مساله ترور سردار سلیمانی نیز هست.

  • منبع خبر : ایسنا