عربستان به دنبال افزایش ظرفیت حج تمتع و عمره به ۳۰ میلیون نفر
عربستان به دنبال افزایش ظرفیت حج تمتع و عمره به ۳۰ میلیون نفر

عربستان بر اساس طرح چشم انداز ۲۰۳۰ می خواهد با بازسازی و توسعه منطقه مکه، میزان ظرفیت حجاج و زائران خانه خدا را به ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش دهد.  به نقل از روزنامه «العرب»، مسئولان سعودی اعلام کرده اند که بخشی از پروژه «چشم انداز ۲۰۳۰» محمد بن سلمان ولیعهد عربستان مربوط به […]

عربستان بر اساس طرح چشم انداز ۲۰۳۰ می خواهد با بازسازی و توسعه منطقه مکه، میزان ظرفیت حجاج و زائران خانه خدا را به ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش دهد.

 به نقل از روزنامه «العرب»، مسئولان سعودی اعلام کرده اند که بخشی از پروژه «چشم انداز ۲۰۳۰» محمد بن سلمان ولیعهد عربستان مربوط به اجرای چندین پروژه توسعه زیرساخت ها در مکه است.

در حاشیه برگزاری نمایشگاه بازسازی منطقه مکه که در شهر جده در غرب عربستان برگزار شده است مسئولان سعودی اعلام کردند که طرحی برای توسعه و بازسازی مکه مکرمه اجرا خواهد شد تا بر اساس آن تعداد ظرفیت حجاج و زائران حج عمره در عربستان به ۳۰ میلیون نفر در سال برسد.

بر اساس این خبر، توسعه مسجد الحرام و توسعه فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده بخشی از پروژه هایی است که در راستای تحقق این هدف اجرا خواهد شد علاوه بر آن پروژه هایی در زمینه آب رسانی، برق و بهداشت نیز اجرایی خواهد شد.

علاوه بر آن عربستان بنا دارد طرح های مختلفی در زمینه توسعه فرودگاه ها، هتل ها، پروژه قطارهای سریع السیر و شهرهای هوشمند اجرا کند. ۲۵ ارگان دولتی و غیر دولتی و بخشی از نهادهای امنیتی و وزارت خانه های عربستان در نمایشگاهی که به منظور ارائه طرح های بازسازی و توسعه زیرساخت های شهری مکه در جده برگزار شده است، مشارکت داشته اند.

عربستان در حالی تصمیم دارد مقدمات ورود دست کم ۳۰ میلیون حاجی و زائر خانه خدا را فراهم کند که در سال ۲۰۱۷ حدود ۲.۳ میلیون نفر در مراسم حج تمتع و حدود ۷ میلیون نفر در موسم حج عمره مشارکت داشته اند.