عربستان و امارات مسؤول قتل صدها کودک در یمن هستند
عربستان و امارات مسؤول قتل صدها کودک در یمن هستند
سازمان ملل اعلام کرد، نام ائتلاف سعودی – اماراتی و طرف‌های درگیر در نزاع یمن همچنان در لیست سیاه ناقضین حقوق کودکان باقی می‌مانند و این سازمان کشتار و آسیب رساندن به ۱۶۸۹ کودک در سال گذشته میلادی را مستند کرده است.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصاد طبق گزارش شبکه الجزیره، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در گزارش سالیانه خود به شورای امنیت درباره کشورها و گروه‌های مسلح ناقض حقوق کودکان در مناطق درگیری نام ائتلاف سعودی – اماراتی به ریاست عربستان در یمن را در لیست سیاه کشورها و گروه‌های ناقض حقوق کودکان باقی گذاشت.

او همچنین در این گزارش نام نیروهای کمربند امنیتی (تحت امر امارات) و نیروهای دولت مستعفی،القاعده و نیز انصارالله را در این لیست باقی گذاشته است.

طبق این گزارش، سازمان ملل در قتل و آسیب رساندن به ۱۶۸۹ کودک در یمن طی سال گذشته میلادی تحقیق کرده و معتقد است ائتلاف سعودی مسؤول قتل ۷۲۰ کودک است که اکثرشان در حملات هوایی کشته شده‌اند.

سازمان ملل همچنین انصارالله را هم مسؤول دانسته است.

طبق این گزارش، در اراضی اشغالی فلسطین نیز ۵۹ کودک در غزه، کرانه باختری و قدس شرقی کشته شده‌اند.

سازمان ملل در مورد زخمی شدن ۲۷۵۶ کودک در اراضی اشغالی فلسطینی طی سال گذشته میلادی تحقیق کرده اما گوترش نیروهای رژیم صهیونیستی را در این لیست سیاه قرار نداده است!

همچنین در این گزارش آمده، سازمان ملل در مورد کشته شدن ۱۸۵۴ کودک در سوریه تحقیق به عمل آورده است.

در سوم ژوئیه جاری تعدادی از اعضای مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای به مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا از او خواستند تصمیمش برای حذف نام عربستان از لیست کشورهایی که اقدام به جذب کودکان برای فعالیت‌های نظامی می‌کنند را توضیح دهد.

در این نامه آمده بود حذف نام عربستان از لیست کشورهایی که در حل مساله قاچاق انسان شکست خورده‌اند، غیرقابل توجیه است.

روزنامه دیلی بیست انگلیس نیز پیش از این اطلاعات سازمان ملل درباره کودک سربازان در یمن را منتشر کرد که واکنش‌های تند و گسترده‌ای را در پی داشت.

  • منبع خبر : ایسنا