عمران خان: برای احیای گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان تلاش خواهم کرد
عمران خان: برای احیای گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان تلاش خواهم کرد

نخست وزیر پاکستان که در هفته آینده به آمریکا سفر می‌کند گفت که در دیدار با رئیس جمهور این کشور برای احیای گفت‌وگوهای واشنگتن و طالبان تلاش خواهد کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در مراسمی در گذرگاه مرزی «تورخم» اعلام کرد که در طی سفر هفته آینده‌اش به آمریکا رئیس جمهور این کشور را متقاعد خواهد ساخت تا گفت‌وگوها با طالبان را از سرگیرد.

ترامپ یکشنبه هفته گذشته بطور ناگهانی دیدار مخفیانه با طالبان در کمپ دیوید را لغو کرد و پس از آن نیز به رسانه‌ها گفت که مذاکرات با طالبان مرده است.

نخست وزیر پاکستان که برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل هفته آینده به نیویورک سفر خواهد کرد در این باره گفت: تراژدی بزرگی خواهد بود اگر گفت‌وگوها به پیش نرود.

وی افزود که روز دوشنبه هفته آینده در دیدار با ترامپ تمام تلاش خود را خواهد کرد تا گفت‌وگوها از سرگرفته شود.

عمران خان گفت که نقش بعدی وی در روند صلح افغانستان این خواهد بود تا طالبان را متقاعد کند تا گفت‌وگوهای مستقیم با دولت افغانستان را آغاز کند.

پیش از این نیز «شیر محمد عباس استانکزی» رئیس تیم مذاکره‌کننده طالبان به رسانه‌ها گفته بود که این گروه همچنان خواستار مذاکره است و از آمریکا می‌خواهد تا درباره تصمیمش مبنی بر لغو گفت‌وگوها تجدیدنظر کند.