عمران خان خطاب به کشورهای غربی: تروریسم را به اسلام گره نزنید
عمران خان خطاب به کشورهای غربی: تروریسم را به اسلام گره نزنید
نخست وزیر پاکستان ضمن اعلام اینکه تروریسم به هیچ گروه و مذهبی تعلق ندارد تاکید کرد: گره زدن تروریسم به اسلام تنها باعث گسترش این پدیده شوم می‌شود.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو تی وی، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان که برای شرکت در اجلاس سازمان ملل راهی آمریکا شده است تاکید کرد: کشورهای غربی نباید تروریسم را به اسلام گره بزنند.

وی تصریح کرد: تروریسم و افراط گرایی ارتباطی به دین و مذهب ندارد و اگر به کشورهای مختلف نگاه کنیم می بینیم که حتی در کشورهای غیر اسلامی و بین اقشار غیر مسلمان نیز تروریسم وجود دارد.

عمران خان اظهار داشت: کشورهای غربی نباید به خود اجازه دهند به بهانه چند تروریسم مسلمان به مقدسات اسلامی توهین شده و علیه آنها کتاب نوشته شود.

نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: برای دور شدن از پدیده شوم تروریسم همه کشورهای جهان باید متحد شوند و اقدامی درست انجام دهند.

رهبر حزب تحریک انصاف گفت: همه مردم جهان باید بدانند که مسلمانان از هر نژاد و مذهبی به نبی گرامی اسلام «ص» علاقه دارند و اجازه نمی دهند که به مقدساتشان توهین شود.

گفتنی است «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز یکی از سخنران این همایش بود و در صحبت های خود با اشاره به وضعیت وخیم در کشمیر گفت: ما شاهد اقدام برنامه ریزی شده‌ای علیه مسلمانان هستیم، در هند به دلیل خوردن گوشت گاو مسلمانان زنده زنده در آتش سوزانده می شوند.

وی افزود: برای مبارزه با پدیده شوم اسلام هراسی کشورهای مسلمان باید اختلافات خود را کنار بگذارند و علیه این دسیسه اقدام کنند.