عملیات نظامی علیه ایران از گزینه‌های تل آویو است
عملیات نظامی علیه ایران از گزینه‌های تل آویو است
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با تکرار مدعیات خود علیه ایران و برنامه هسته‌ای کشورمان، از گزینه عملیات نظامی به عنوان گزینه‌ای جدی برای مواجهه احتمالی با ایران یاد کرد.

به گزارش واحد بین الملل خبرگزاری صبح اقتصادبه نقل از اسپوتنیک، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در خصوص موضوع هسته‌ای ایران مدعی شد که تل آویو در حال آماده سازی نظامیان خود برای مواجهه احتمالی با هر گونه سناریو از جمله دست زدن به هرگونه اقدام عملیاتی در راستای متوقف کردن ایران در دستیابی به تسلیحات هسته‌ای است.” عملیات نظامی علیه ایران از گزینه‌های تل آویو است

بر اساس این گزارش، گانتز که این سخنان را در گفتگو با روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل مطرح می‌کرد مدعی شد که آمادگی برای انجام عملیات نظامی یکی از گزینه‌هایی است که تل آویو همزمان با تلاش‌های دیپلماتیک در راستای ایجاد فشار بر دولت بایدن برای اصلاح برجام روی میز کابینه نتانیاهو قرار دارد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که از وی به عنوان گزینه احتمالی جانشینی بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیر آینده این رژیم یاد می‌شود مدعی شد: همه ما باید اطمینان حاصل کنیم که هرگونه توافق (جدید) هسته‌ای که با ایران امضا می‌شود، باید به پروژه هسته‌ای این کشور پایان داده و بازرسی‌های مداوم (از تأسیسات هسته‌ای) را برای بلند مدت در خود جای دهد و همچنین حضور نظامی ایران را در سوریه، یمن و عراق متوقف سازد.

گانتز در ادامه مدعیات خود، با تشبیه ایران به یک معضل منطقه‌ای و جهانی، از تهران به عنوان تهدیدی قطعی علیه اسرائیل یاد کرده و گفت که تل آویو باید با هم پیمانان خود، آمریکا و اتحادیه اروپا و همچنین شرکای جدید خود در خاورمیانه به این معضل پایان دهد. ‌

«هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق اعلام کرد که از مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر این کشور می خواهد تا در خصوص حمله هوایی ارتش آمریکا به مرز عراق و سوریه تحقیقات به عمل آورد.

وی تاکید کرد که نیروهای حشد شعبی اطلاعاتی در اختیار دارند که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به این نیروها حمله کرده‌اند و ادعای آنها مبنی بر هدف قرار دادن گروه مقاومت اسلامی عراق در سوریه صحت ندارد.

العامری همچنین از الکاظمی خواست تا درباره اظهارات وزیر دفاع آمریکا پیرامون تبادل اطلاعات با دولت عراق برای حمله به مرز عراق و سوریه تحقیق کند.

  • منبع خبر : مهر