فراخوانی شرکت خودروسازی مرسدس بنز برای بازبینی ایربگ
فراخوانی شرکت خودروسازی مرسدس بنز برای بازبینی ایربگ

شرکت خودروسازی مرسدس بنز از فردا بیش از ۳۵۰ هزار خودرو تولیدی خود را که در چین تردد دارند، برای بازبینی ایربگ فراخوان خواهد کرد. به نقل از شینهوا، ناظر کیفی شرکت مرسدس بنز آلمان گفت: مرسدس بنز به همراه دو سرمایه گذار چینی خود ۳۵۱ هزار و ۲۱۸ دستگاه خودرو را به دلیل نقص در […]

بنز

شرکت خودروسازی مرسدس بنز از فردا بیش از ۳۵۰ هزار خودرو تولیدی خود را که در چین تردد دارند، برای بازبینی ایربگ فراخوان خواهد کرد.

به نقل از شینهوا، ناظر کیفی شرکت مرسدس بنز آلمان گفت: مرسدس بنز به همراه دو سرمایه گذار چینی خود ۳۵۱ هزار و ۲۱۸ دستگاه خودرو را به دلیل نقص در سیستم ایربگ فراخوان خواهد کرد.

قرار است تمامی خودروهای وارداتی مرسدس بنز به چین از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ میلادی که شامل مدل های «اس ال کی کلاس» و «جی ال کی کلاس» و همچنین خودروهای تولید شده در داخل چین فراخوان شود.

این خودروها مجهز به ایربگ هایی هستند که توسط شرکت «تاکاتا» ژاپن تولید شده و در زمان عمل کردن، اجسام برنده خطرناکی در داخل آنها وجود دارد که می تواند منجر به مرگ سرنشین شود.

قرار است این فراخوان از فردا اعلام شود؛ پیش از این هم شرکت های «جنرال موتورز» و «هوندا» به دلیل نقص ایربگ  و به منظور جایگزین کردن ایربگ های رایگان فراخوان کرده بودند.