استارت قهرمان جهان با پیروزی برابر لاله های نارنجی
استارت قهرمان جهان با پیروزی برابر لاله های نارنجی

فرانسه در دومین دیدارش در رقابت های لیگ ملت های اروپا، موفق شد با نتیجه ۲-۱ هلند را شکست بدهد. شاگردان دیدیه دشان که در دیدار قبلی مقابل آلمان به تساوی رضایت داده بودند، در دیدار امشب به لطف گلزنی کیلیان امباپه و الیویه ژیرو توانستند به پیروزی برسند. دو تیم بازی را هجومی آغاز […]

فرانسه در دومین دیدارش در رقابت های لیگ ملت های اروپا، موفق شد با نتیجه ۲-۱ هلند را شکست بدهد.

شاگردان دیدیه دشان که در دیدار قبلی مقابل آلمان به تساوی رضایت داده بودند، در دیدار امشب به لطف گلزنی کیلیان امباپه و الیویه ژیرو توانستند به پیروزی برسند.

دو تیم بازی را هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی، موقعیت های خطرناکی روی دروازه ها ایجاد شد. ابتدا در دقیقه ۲، روی ضدحمله سریع فرانسوی ها، کیلیان امباپه صاحب موقعیت شد اما ضربه محکم او را یاسپر سیله سن دفع کرد.

یک دقیقه بعد نوبت هلندی ها بود که روی دروازه فرانسه خطرساز شوند اما ضربه پرومس، راهی به چهارچوب دروازه حریف پیدا نکرد. در ادامه بازی برای دقایقی از تب و تاب افتاد اما در دقیقه ۱۱، بار دیگر فرانسوی ها صاحب موقعیت شدند اما باز هم سیله سن مانع گلزنی امباپه شد.

برتری خروس ها ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۱۴ فرانسه توانست به گل برسد. روی ارسال تند و تیز بلیز ماتوئیدی از سمت چپ بود که توپ در مقابل دروازه به امباپه رسید و او هم به راحتی دروازه خالی را باز کرد.

بعد از این گل، بازیکنان هلند برای دقایقی توپ و میدان را در اختیار گرفتند اما در ایجاد موقعیت توفیقی نداشتند. پس از آن نوبت فرانسوی ها بود که بار دیگر بر بازی مسلط شوند و در دقایق پایانی، یکی دو موقعیت خوب روی دروازه هلند ایجاد کردند اما در این نیمه، توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان یک گل به پایان رسید.

نیمه دوم را فرانسه بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی کاملا بر بازی مسلط بود اما تلاش آنها برای رسیدن به گل ثمری نداشت.

پس از آن بازی متعادل شد و سرانجام هلندی ها در یکی از اولین موقعیت های جدی شان در نیمه دوم، به گل رسیدند. روی ارسال دقیق ته ته بود که رایان بابل صاحب موقعیت شد و با یک بغل پای مطمئن، دروازه فرانسه را باز کرد.

اما این نتیجه تنها ۷ دقیقه پایدار بود و الیویه ژیرو توانست گل برتری خروس ها را به ثمر برساند. او که مدت ها بود برای فرانسه گل نزده بود، روی ارسال بنجامین مندی، با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه سیله سن فرستاد.

چیزی نمانده بود که فرانسوی ها در دقیقه ۷۹ به گل سوم برسند اما موقعیتی که با همکاری پوگبا و امباپه به وجود آمده بود، با حضور به موقع ویرژیل فن دایک از دست رفت.

در دقایق پایانی بازیکنان فرانسه به خوبی توانستند بازی را کنترل کنند و در نهایت بازی با همان نتیجه ۲-۱ به سود شاگردان دیدیه دشان به پایان رسید.