فرمانده سپاه:همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت را وارونه نشان دهد
فرمانده سپاه:همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت را وارونه نشان دهد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت جمهوری اسلامی را وارونه نشان دهد اگر این پیشرفت‌هایی که در کشور صورت گرفته با عدالت همراه بود شاهد همین مقدار از محرومیت‌ها هم نبودیم. به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز […]

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت جمهوری اسلامی را وارونه نشان دهد اگر این پیشرفت‌هایی که در کشور صورت گرفته با عدالت همراه بود شاهد همین مقدار از محرومیت‌ها هم نبودیم.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۵ دی) در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی نیروی زمینی سپاه، در سخنانی اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه امروز با اقتداری بی‌نظیر برای دفاع از مرزهای کشور و انقلاب اسلامی در راه برقراری امنیت کشور در سخت‌ترین شرایط و سخت‌ترین مناطق  کشور‌ که برای ایجاد ناامنی مستعد است، در حال تلاش است که این تلاش‌ها نتایج قابل توجهی داشته است.

وی افزود: با رویکرد مردم‌داری و استفاده از مردم، برقراری امنیت و رفع محرومیت در دستورکار جدی نیروی زمینی سپاه قرار دارد و‌ مجموعه امکانات استان‌های جنوب‌شرق و شمال‌غرب در خدمت برقراری امنیت قرار گرفته است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: محور اصلی انجام مأموریت‌های سپاه، مردم هستند، امروز قریب به ۲۰ هزار بسیجی در حال کمک به نیروی زمینی برای برقراری امنیت هستند.

سردار جعفری در ادامه اظهار داشت: محور اصلی انجام مأموریت‌های سپاه مردم هستند. امروز قریب به ۲۰ هزار بسیجی در حال کمک به نیروی زمینی برای برقراری امنیت هستند.

فرمانده کل سپاه گفت: اقدامات دیگری نظیر انسداد مرز و مسائلی در آن سوی مرزها وجود دارد که باید با کمک دولت صورت بگیرد که امیدواریم انگیزه لازم برای این کار در دولت به‌وجود آید. هرچند بعد از انقلاب اقدامات فراوانی برای رفع محرومیت‌ها شده است، ولی باز هم می‌بینیم که محرومیت وجود دارد.

وی با بیان اینکه “رشد طبقه متوسط در کشور ما چشمگیر است” عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد سبک و‌ روش توسعه است، زیرا مردم‌های این توسعه غربی است و‌ به‌جای توسعه باید بگوییم پیشرفت اسلامی و اگر این‌گونه شد سرعت رفع محرومیت در کشور ما بیشتر می‌شود.

فرمانده کل سپاه گفت: آنچه امروز بسیج و سپاه در همه استان‌ها انجام می‌دهد یک نوع کمک به وظیفه دولت است. اگر بتوانیم دو اقدام اساسی را انجام دهیم این رفع محرومیت‌ها سرعت می‌گیرد. اگر مطالبه‌گری از دستگاههای اجرایی کشور در دستور کار ما قرار نگیرد این محرومیت‌زدایی سرعت نمی‌گیرد. ما برای محرومیت‌زدایی از بودجه‌های خودمان استفاده می‌کنیم و با این روش هرچه تلاش کنیم محرومیت رفع نمی‌شود و حتماً دولت و دستگاههای اجرایی باید پای کار بیایند.

سرلشکر جعفری ادامه داد: برای رفع محرومیت باید موضوع توانمندسازی و اشتغال مردم مورد توجه قرار گیرد و ایجاد بازار مناسب برای فروش محصولات می‌تواند توسط قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی انجام شود. اگر این اقدامات همراه با مطالبه‌گری ادامه پیدا کند شاهد رفع محسوس محرومیت‌ها در آینده خواهیم بود.

وی عنوان کرد: در چهل‌سالگی انقلاب و از ۱۲ بهمن ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی سپاه آغاز می‌شود که امیدواریم ظرف مدت ۶ ماه به پایان برسد و در اوایل سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد.

سرلشکر جعفری با ابراز اینکه “ما در حال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم” گفت: اگرما به منابع خودمان و روش‌های بومی ایرانی و اسلامی اتکا کنیم بدون تردید خیلی بهتر از وضع موجود می‌توان مشکلات را حل کرد، در چهل‌سالگی انقلاب با وجود این‌همه دشمنی‌ها ‌و تلاشی که دشمنان برای رفع نشدن مشکلات می‌کنند؛ ایران اسلامی به‌صورت متحد و یکپارچه سختی‌ها را تحمل می‌کند و ‌لطف‌ عنایت الهی هم شامل حال مردم می‌شود.

وی تصریح کرد: همه امکانات دشمن بسیج شده تا اقدامات مثبت جمهوری اسلامی را وارونه نشان دهد، اگر این پیشرفت‌هایی که در کشور صورت گرفته با عدالت همراه بود شاهد همین مقدار از محرومیت‌ها هم نبودیم.