فرمانده کل ارتش: امدادرسانی ارتش به سیل زدگان لرستان تا هر زمانی که لازم باشد ادامه دارد
فرمانده کل ارتش: امدادرسانی ارتش به سیل زدگان لرستان تا هر زمانی که لازم باشد ادامه دارد
فرمانده کل ارتش گفت:از لحظه مساعد شدن شرایط جوی، هوانیروز ارتش با ایجاد پل هوایی بین پلدختر و معمولان و چم‌مهر و خرم‌آباد ضمن جابجایی مردم، نسبت به امدادرسانی و انتقال مواد غذایی، اقلام پشتیبانی و بهداشتی اقدامات شایان توجهی داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران از صبح امروز با هدف تسریع در عملیات امدادرسانی یکان های ارتش مستقر در غرب کشور و نظارت بر نحوه ارسال و توزیع نیازمندی های مردم سیل زده استان لرستان، وارد مناطق سیل‌زده چم‌مهر، معمولان و پلدختر این استان شد و از نزدیک عملیات امدادرسانی نیروهای حاضر در مناطق سیل زده لرستان را مورد بازدید قرار داد.

امیر سرلشکر موسوی ضمن حضور در جمع مردم سیل زده استان لرستان از قرارگاه‌های امدادرسانی نیروی زمینی ارتش در چم‌مهر، معمولان و پلدختر نیز بازدید به عمل آورد.

وی  با حضور در کمپ امدادرسانی نیروی زمینی ارتش در معمولان از نحوه اقدامات پشتیبانی، آماد رسانی و مهندسی این نیرو بازدید نمود و سپس با حضور در بین مردم معمولان ضمن همدردی با آنها، اظهار داشت: الحمدلله جان شما که مهم‌تر است سالم مانده و زیان‌های مالی نیز به لطف خداوند جبران خواهد شد.

فرمانده کل ارتش با حضور در شهرستان پلدختر ضمن بازدید میدانی از میزان خسارت‌های وارد آمده به مردم این شهرستان، دستورهای لازم برای پای کار آوردن امکانات مهندسی، پشتیبانی و اهتمام حداکثری برای کمک به سایر دستگاه‌های کشوری تا رسیدن مردم به آرامش نسبی را صادر کرد.

وی در حاشیه این بازدید گفت: یک نقطه بحرانی به نام چم‌مهر وجود دارد که نیروی زمینی ارتش آنجا هم یگان‌های خود را ساماندهی کرده و تیپ نیروی مخصوص خود را برای امدادرسانی به مردم این منطقه اعزام نموده است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه با توجه به اینکه حجم تخریب سیل در یک سوم شهر پلدختر بسیار زیاد است، خاطر نشان کرد: برای تخلیه گل و لای این شهر تعدادی بولدزر و کمپرسی اعزام شده و در حال انجام ماموریت هستند ولی از آنجائی که کفایت حجم تخریب را نمی‌دهد دستور داده شد بر تعداد این تجهیزات افزوده شود.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه اقدامات بسیار ارزشمندی توسط هوانیروز ارتش در مناطق سیل زده استان لرستان انجام شده است گفت: از لحظه مساعد شدن شرایط جوی، هوانیروز ارتش با ایجاد پل هوایی بین پلدختر و معمولان و چم‌مهر و خرم‌آباد ضمن جابجایی مردم، نسبت به امدادرسانی و انتقال مواد غذایی، اقلام پشتیبانی و بهداشتی اقدامات شایان توجهی داشته و تا امروز و هر زمانی که لازم باشد ادامه خواهد داشت.

در طول این بازدیدها، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ نعمتی جانشین این نیرو، فرمانده کل ارتش را همراهی می کردند.