فرمانده کل سپاه: پهپاد آمریکایی از مرزهای کشور عبور کرده بود/ مرزها خط قرمز ماست‌/ بنای جنگ نداریم اما کاملاً آماده‌ایم
فرمانده کل سپاه: پهپاد آمریکایی از مرزهای کشور عبور کرده بود/ مرزها خط قرمز ماست‌/ بنای جنگ نداریم اما کاملاً آماده‌ایم
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز نیروی هوافضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی دشمن را که از مرزهای ما عبور کرده و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود، شجاعانه سرنگون کرد، گفت: عکس‌العمل‌های قاطع مقابل تعرض هر بیگانه‌ای خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ‌سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان ‌در ورزشگاه ۲۲ گولان این شهر اظهار داشت: شهیدان ما در هر نقطه‌ای از این کشور بزرگ نشانه‌های عزت و سمبل‌های افتخار ما هستند. شهیدان بیان‌کننده استحکام ایمان و درخشش روح مقاومت در پیکره ملت ایران هستند. امروز ملت ایران در عالم با صفت اقتدار، افتخار، بزرگی، ایستادگی، عزت، پیشرفت، امنیت و رفاه شناخته می شود و همه این معانی و تعابیر میراث جاودان صدها هزار شهید این سرزمین بزرگ است.

وی ادامه داد: می‌توان واژه کُرد را الهام بخشیده از کرامت، رشادت و دلاوری دانست. کردستان و مردمانش اصیل‌ترین مردمان ایران هستند، بنابراین کردها در شکل‌دهی به تمدن عظیم ما نقش گسترده‌ای دارند و به این دلیل است که این سرزمین سال‌ها مورد طمع دشمنان بوده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در هر دوره‌ای آمریکا یک سرزمین را عرصه تاخت خود قرار داده است،‌ گفت: آن‌ها می‌خواستند کردستان را پایگاه و سکوی پرتابی برای شکستن وحدت ملی امت اسلام قرار دهند، اما شعور، آگاهی، ایمان و روح حماسه‌آفرینی مردمان کُرد در پیوند با همه ملت ایران اجازه نداد این توطئه شوم شکل بگیرد.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: آن‌ها می خواستند سرزمین کردستان ما را میدان جنگ کنند و امنیت را از مردمان ما بگیرند، اما جوانان برومند کردستان و ایران و پیشمرگان مسلمان ایستادند و قتلگاهی برای سیاست های استعماری آمریکا و غرب ساختند.

وی تصریح کرد: کردستان نقطه وحدت امت اسلام و ملت ایران شده و امروز در حال پیشرفت می‌درخشد و در آن جلوه‌های پیشرفت نمایان است. ما از تاریخ سختی عبور کرده‌ و با دشمنان بزرگی درگیر بوده‌ایم و همه سناریوهای سخت و سهمگین استعمار برای فشار به مردم ایران و از بین بردن استقلال کشور در طول تاریخ ۴۰ ساله از سوی دشمن اعمال شده است اما ملت بزرگ ایران با اقتدار از ارتفاع اراده دشمنان عبور کرد و آنها را شکست داد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما هرکجا مقاومت کرده‌ایم، پیروز شده‌ایم، خاطرنشان کرد: در تحریم اقتصادی به خوداتکایی اقتصادی رسیدیم و مسیر ما در این گذرگاه سخت تحریم، دستیابی به عزت اقتصادی و بریدن پیوند به هیچ بیگانه‌ای است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان ما سرگردان، بی‌عمل و نگران هستند و نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند، اظهار داشت: آن‌ها در لبنان با شکست از حزب‌الله، برای همیشه سیاست‌‌های تجاوز کارانه‌شان خاموش شد. فلسطینی‌ها سنگ‌ها را کنار گذاشتند و به موشک رسید‌ند، پیرامون رژیم صهیونیستی فورانی از آتش وجود دارد.

وی تصریح کرد: آن‌ها می خواستند نظام سوریه را سرنگون کنند، اما امروز مجبور به فرار از آن سرزمین شده‌اند. می‌خواستند با ۱۵۰ هزار سرباز، عراق را فتح کنند اما امروز عراق هرگز در کنترل سیاست‌های آمریکا نیست بلکه امروز این انقلاب اسلامی است که خاستگاه مردم این سرزمین است.

سرلشکر سلامی گفت: می‌خواستند در یمن سرپل سیاسی- جغرافیایی جدیدی بسازند، اما آمریکا، سعودی و شرکای‌شان در باتلاق گیر کرده‌اند و موازنه به نفع یمنی‌ها در حال تغییر است. امروز پوکی استخوان و ضعف موریانه‌ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: آن‌ها می‌خواستند با تحریم اقتصادی ملت ایران را وادار به تسلیم و با فشار اقتصادی در کنار عملیات روانی ملت ایران را به مذاکره و پس از آن تسلیم وادار کنند، اما ملت ایران آگاهانه، قهرمانانه و مؤمنانه برای حفظ عزت و کرامت خود ایستاد.

سرلشکر سلامی در ادامه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، گفت: این دیدار ما را به یاد خاطره ملاقات وزیر خارجه شوروی با امام(ره) انداخت و آن غرور انقلابی و اسلامی و ملی را در اوج قرار داد. شکوه و عظمت و وقار کلام رهبرمان را دیدیم که چگونه قاطعانه و شجاعانه برای همه جهان پیام مقاومت ملت ایران را بیان کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه در بامداد امروز اظهار داشت: در سحرگاهان امروز نیروی هوافضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی دشمن را که از مرزهای ما عبور کرده و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود، شجاعانه سرنگون کرد.

وی با بیان اینکه این منش‌، روش و قاعده ملت ایران در برخورد با دشمنان است، تاکید کرد: سرنگون‌کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا، حامل یک پیام آشکار، واضح، قاطع، سریع و دقیق بود و آن اینکه مدافعان مرزهای میهن اسلامی ایران در مقابل تعرض هر بیگانه‌ای به این سرزمین عکس‌العمل‌های قاطع، تمام‌کننده و قطعی خواهند داشت.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه مرزها خط قرمز ماست‌، گفت: هر دشمنی که به این مرزها تعرض کند، بر نخواهد گشت و نابود خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تنها راه دشمنان را احترام به تمامیت ارضی و منافع ملی ایران توصیف و خاطرنشان کرد: اعلام می‌کنیم، بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم، اما برای جنگ کاملاً آماده‌ایم و حادثه امروز نشانه روشنی از این پیام دقیق بود پس ما ایستاده‌ایم.

سرلشکر سلامی در ادامه سخنانش با اشاره به سناریوهای دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران،‌ خاطرنشان کرد: آن‌ها می‌خواستند این‌گونه ترسیم کنند که راه‌حل عبور از مشکلات اقتصادی ایران مذاکره است، درحالی که ما تجربیات درس‌آموز و عبرت‌هایی از تاریخ نزدیک‌مان داریم. می‌دانیم که نمی‌توان به دولت غیر‌قابل اعتماد آمریکا، اعتماد کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تا به امروز در مقاومت رشد کرده‌ و با منطق مقاومت قد برافراشته‌ایم، تاکید کرد: ما در اثر مقاومت، دشمنان‌مان را فرسوده کرده‌ایم و به‌دلیل مقاومت، به استقلال، آزادی و اقتدار رسیده‌ایم. اگر مقاومت نمی‌کردیم در همان سال‌های اولیه انقلاب، میدان نبرد را به دشمنان واگذار می‌کردیم اما پیشوایان بزرگ انقلاب به ما آموختند با الهام از قرآن اگر بایستیم نصرت خداوند جاری می‌شود. ما در جنگ ایستادیم و پیروز شدیم، در مقابله فرهنگی ملت ایران ایستاد و فریب مفاهیم به ظاهر شیک قدرت‌های بزرگ را نخورد. در مقابل اسرائیل نیز ایستادیم و پیروز شدیم. در تحریم اقتصادی هم ایستادیم و امروز در حال رشد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه به قدرت‌های بزرگ احتیاج نداریم و همه ظرفیت‌های لازم برای رشد در جامعه ایرانی وجود دارد، تصریح کرد: این ظرفیت‌ها برای پیروزی در یک جنگ جهانی کافی است. مذاکره بازی در میدان دشمن و بازی در این زمین، فشار دشمن را تشدید خواهد کرد چراکه احساس می‌کند از منطق مقاومت پا پس کشیده‌ایم و به میدان مذاکره آمده‌ایم.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: دشمن در مذاکره می‌خواهد ملت ایران را از سلاح دفاعی خود خلع کند، ملتی که خلع سلاح می‌شود، تهاجم به آن آسان است؛ ملتی که ایستادگی می‌کند، دشمن جرأت تعدی به حریم آن را ندارد.