ممنوعیت فروش خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی
ممنوعیت فروش خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی

  چند روز بعد از نشست خبری رئیس سازمان اموال تملیکی و اعلام خبر فروش پورشه‌های نزد این سازمان، گمرک ایران بخشنامه جدیدی در خصوص عدم تحویل خودروهای متروکه به سازمان اموال تملیکی صادر کرد. در حالی که چندی قبل رئیس سازمان اموال تملیکی از فروش تعدادی از پورشه های نزد این سازمان خبر داده […]

 

پورشه

چند روز بعد از نشست خبری رئیس سازمان اموال تملیکی و اعلام خبر فروش پورشه‌های نزد این سازمان، گمرک ایران بخشنامه جدیدی در خصوص عدم تحویل خودروهای متروکه به سازمان اموال تملیکی صادر کرد.

در حالی که چندی قبل رئیس سازمان اموال تملیکی از فروش تعدادی از پورشه های نزد این سازمان خبر داده بود، گمرک ایران در بخشنامه‌ای فروش خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی را ممنوع اعلام کرد.

در بخشنامه گمرک ایران آمده است، بر اساس تصویب نامه سال ۹۳ هیئت دولت ورود و ترخیص خودروهای سواری با حجم بالا تر از ۲۵۰۰ سی سی امکان پذیر نبوده و در صورت شمول مقررات متروکه ، قابل عرضه به بازار نمی‌باشد و صرفاً امکان مرجوع شدن به خارج از کشور را دارد، ضمن تأکید مجدد بر لزوم اتخاذ تدابیر کنترلی لازم در این زمینه و اجرای دقیق مصوبه دولت تا وصول پاسخ استعلامات صورت گرفته از مراجع قانونی ذی‌ربط دستور فرمایید از تحویل خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی متروکه به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی جهت عرضهدر داخل کشور خودداری و صرفاً امکان مرجوع نمودن خودروهای مذکور به خارج کشور (توسط صاحب خودرو و یا خودرویی که تشریفات متروکه آن انجام شده است توسط سازمان مربوطه) با رعایت کامل قوانین و مقررات امکان‌پذیر است.

روز شنبه هفته جاری رئیس سازمان اموال تملیکی در یک نشست خبری از فروش خودروهای متروکه از جمله برخی خودروهای پورشه  که با رای دیوان عدالت اداری مجوز فروش دریافت کرده بودند خبر داده بود.