فریده شجاعی: رقبای آسیایی زنان بسکتبال ایران قدر هستند
فریده شجاعی: رقبای آسیایی زنان بسکتبال ایران قدر هستند
نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال می‌گویند کار ایران در رقابت‌های قهرمانی دسته دوم آسیا سخت است و رقبای قدرتمندی دارند.

نایب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال می‌گویند کار ایران در رقابت‌های قهرمانی دسته دوم آسیا سخت است و رقبای قدرتمندی دارند.

به گزارش صبح اقتصاد، تیم ملی بسکتبال زنان ایران ۱۶ آبان ماه رقابت خود را در قهرمانی آسیا آغاز می‌کند. ملی‌پوشان در این مسابقات با لبنان و سوریه هم‌گروه هستند و در گروه دوم هم تیم‌های قزاقستان، سوریه و اندونزی حضور دارند. از هر گروه  دو تیم به نیمه نهایی صعود می‌کنند و در نهایت تیم قهرمان به دسته اول آسیا صعود خواهد کرد.

فریده شجاعی در مورد اردوی تدارکاتی تیم ملی در ترکیه  قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی دسته دوم آسیا گفت: بازیکنان نیاز به بازی تدارکاتی داشتند و کشورهای اطراف را بررسی کردیم. بهترین کشور ترکیه بود که تیم‌های خوبی برای  بازی دوستانه دارد. این اردو ۹۰ درصد قطعی شده است و امیدوارم قبل از مسابقات اصلی اردوی خوبی داشته باشیم. تا زمانی که بلیت نگیریم، نمی‌گویم اعزام به ترکیه قطعی است اما مراحل طی، اقدامات و برنامه ریزی لازم انجام شده است.

او در مورد دلیل انتخاب ترکیه برای بازی تدارکات بیان کرد: ترکیه از بسکتبال خوبی در بخش زنان برخوردار است، تیم‌های این کشور می‌توانند حریف قدری باشند. از طرفی برای اعزام به اردن باید از طریق ترکیه می‌رفتیم و در واقع سر راهمان بود. این عوامل دست به دست هم داد تا این کشور را انتخاب کنیم. درخواست بازی با فنرباغچه و بشیکتاش که دو تیم اول ترکیه هستند، داشتیم اما لیگ این کشور شروع شده است. با این حال اطمینان دادند که دو تیم در همان سطح را برای دیدار مقابل ما انتخاب می‌کنند.

شجاعی در مورد شانس ایران برای صعود به دسته اول آسیا گفت: مربیان کارهای خود را به خوبی انجام داده‌اند، هم بازیکنان مصم هستند و خیلی به صعود امیدواریم. البته بازی های سختی داریم ، تیم های قدرتمندی در این دسته حضور دادند و لبنان و سوریه از قدرهای بسکتبال غرب آسیا هستند. بازی‌ها در سطح بالایی است و متاسفانه یک تیم به دسته یک آسیا صعود می‌کند که امیدوارم آن یک تیم ایران باشد.