متعهد شدن واشنگتن و سئول،افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر کره را به همراه دارد
متعهد شدن واشنگتن و سئول،افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر کره را به همراه دارد

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی در تماسی تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده و دو طرف بر تداوم فشارهای شدید دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شمالی متعهد شدند. به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه کاخ سفید که روز جمعه منتشر شد، آمده است: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا […]

ترامپ

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی در تماسی تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده و دو طرف بر تداوم فشارهای شدید دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شمالی متعهد شدند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه کاخ سفید که روز جمعه منتشر شد، آمده است: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی گفت‌وگو کرده و ترامپ پیشنهاد خود را درباره خریدهای برنامه‌ریزی شده تجهیزات نظامی آمریکایی به ارزش میلیاردها دلار توسط کره جنوبی مطرح کرد.

در ادامه این بیانیه از سوی کاخ سفید همچنین آمده است: روسای جمهوری آمریکا و کره جنوبی درباره تهدیدهای اتمی و موشکی کره شمالی به بحث پرداختند و بار دیگر قول مساعد برای همکاری در این باره را دادند.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی نیز امروز (شنبه) اعلام کرد: دو طرف همچنین توافق کردند تا معاهده مربوط به توسعه موشک‌های بالستیک کره جنوبی را اصلاح کرده و گسترش دهند. این توافقنامه حد و مرز خاصی را برای توسعه موشک‌های بالستیک کره‌جنوبی قرار داده است.

سئول به دنبال تقویت دفاع موشکی خود در برابر تهدیدهای موشکی کره شمالی است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در ادامه بیانیه خود آورده است: دو رئیس جمهور همچنین بر اولویت اصلاح خط مشی موشکی در سطحی که مورد تمایل کره جنوبی است و همچنین تبادل دیدگاه‌ها درباره ضرورت تقویت ظرفیت‌های موشکی کره جنوبی برای مقابله با تهدیدها و اقدامات تحریک آمیز کره شمالی توافق کردند.

این دو رهبر همچنین توافق کردند با شدیدترین فشارها و تهدیدات پیونگ یانگ را پای میز مذاکره بیاورند.