قالیباف: پدافند غیر عامل از موضوعات حیاتی کشور است
قالیباف: پدافند غیر عامل از موضوعات حیاتی کشور است
نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت که باید مواردی در دستور کار مجلس قرار گیرد که گره ای از مشکلا ت مردم باز کند.

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت که باید مواردی در دستور کار مجلس قرار گیرد که گره ای از مشکلا ت مردم باز کند.

به گزارش صبح اقتصاد، حجت الاسلام جواد نیک‌بین در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس و در جریان بررسی کلیات طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل در تذکری به رئیس مجلس گفت: دستورکارهایی که طی چند وقت اخیر در مجلس بررسی شده را   نگاهی بیندازید که چه مواردی را ما در مجلس بررسی کردیم؟

وی افزود: دستور کارهایی باید در مجلس بررسی شود که گره ای از کارهای اساسی مردم همچون وضعیت معیشت آنها، وضعیت معلمان و کارگرهای ساختمانی باز کند. اگر نیاز به استیضاح و تذکر است بیان شده و یا این که اگر احتیاج به تنقیح قوانین و حذف قوانین زاید است؛ آنها در دستور کار قرار گیرد. حال اگر سازمان پدافند غیر عامل یک سال دیگر هم تشکیل شود اتفاقی نمی افتد. وقت مجلس صرف این گونه موارد نشود.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نیک بین، گفت: پدافند غیر عامل از موضوعات حیاتی کشور است، چند وقت قبل مشکلاتی در حوزه توزیع بنزین و کارتهای بنزین و مشکلات فنی در پی آن رخ داد که این از موضوعات مربوط به پدافند غیر عامل بود.

وی افزود: حمله سایبری در شهرداری تهران هم از پدافند غیر عامل است یا این که خیلی از ساختمان ها که دچار مشکل هستند و یا تهدیداتی که وجود دارد از پدافند غیر عامل محسوب می شود. البته این حرف هم درست است که با توجه به عنایت رهبری، یک دهه است که موضوع پدافند غیر عامل به بهترین شکل انجام می شود اما به قانون هم نیاز دارد، به اضافه این که ما کلیاتی در موضوع کارگران ساختمانی تصویب کردیم که مجلس هم دغدغه معیشت دارد.

رئیس مجلس با اشاره به تصویب کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت گفت: ان شاءالله مجلس و دولت توافقی کرده و به سمتی روند که شرکت های واسطه حذف شده و امنیت شغلی آنها تبدیل به قرارداد معین شود. همه این موضوعات در حوزه پدافند غیر عامل مهم است.

  • منبع خبر : ایسنا