قهرمانی تیم ایران در رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان
قهرمانی تیم ایران در رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان

 در پایان رقابت های پنج وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان، تیم ایران توسط محسن مدهنی صاحب یک مدال طلا، مصطفی کایدخورده صاحب یک مدال نقره و سید مجتبی هاشمی صاحب یک مدال برنز شد. رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان از ظهر روز دوشنبه در شهر آتن پایتخت کشور یونان آغاز شده […]

کشتی

 در پایان رقابت های پنج وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان، تیم ایران توسط محسن مدهنی صاحب یک مدال طلا، مصطفی کایدخورده صاحب یک مدال نقره و سید مجتبی هاشمی صاحب یک مدال برنز شد.

رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان از ظهر روز دوشنبه در شهر آتن پایتخت کشور یونان آغاز شده است.
نتایج نمایندگان کشورمان در پنج وزن نخست این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن ۵۰ کیلوگرم، میلاد رضا نژاد در دور نخست مقابل ولادمیر زابیوروتا از روسیه با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، رضا نژاد از دور رقابت ها کنار رفت و هفدهم شد.
در وزن ۵۴ کیلوگرم، محمد حسینوند در دور نخست کنستانتینوس دامیاناکیس از یونان را با نتیجه ۱۰ بر یک شکست داد اما در دور بعد مقابل توماس ریدجی توماس لووت از آمریکا با نتیجه ۵ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این آمریکایی در دور بعد مقابل حریف گرجستانی، حسینوند از دور رقابت ها کنار رفت و نهم شد.
در وزن ۵۸ کیلوگرم، محسن مدهنی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر ویت لبل از کشور چک را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل ایوو ایلیف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و در دور سوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر ماکسیم کانتر از مولداوی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
مدهنی امشب در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۲ از سد کوزه ای تاشکیتا از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار سونو سونو از کشور هند را با نتیجه ۱۴ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.
در وزن ۶۳ کیلوگرم، مصطفی کایدخورده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل روسلان حدیث اف از آذربایجان با نتیجه ۶ بر یک به پیروزی رسید و در دور سوم نیز راحت ساگیمبای از قزاقستان را ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کایدخورده در این دیدار مقابل اوتار آبولادزه از گرجستان با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی دیدار نهایی شد. وی در دیدار فینال مقابل دیمیترو میروشنیک از اوکراین با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد و صاحب مدال نقره شد.
در وزن ۱۰۰ کیلوگرم، سید مجتبی حسینی در دور نخست یوری ناکازاتو از ژاپن را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد وی در دور بعد ایگنات میلینوف از بلغارستان را با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کرد و در دور سوم نیز مهمت آتجی از ترکیه را با نتیجه ۲ بر یک از پیش رو برداشت اما امشب در مرحله نیمه نهایی مقابل کولتون شولتز از آمریکا با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. حسینی در دیدار رده بندی با نتیجه ۶ بر ۲ کانتمیر شیبزوخوف از روسیه را شکست داد و مدال برنز را دریافت کرد.
همچنین نتایج در مسابقات روز دوم که از صبح روز سه شنبه آغاز شده است و امشب (چهارشنبه) به پایان می رسد، مهران سعادتی فر در وزن ۷۶ کیلوگرم با شکست تمامی رقبا راهی دیدار فینال شد و محمد نصرتی نیز در گروه بازنده ها حضور دارد.
نتایج کشتی گیران کشورمان در مسابقات پنج وزن دوم به شرح زیر است:
در وزن ۴۲ کیلوگرم، محمد کریمی نیا در دور نخست مقابل میزوکی آراکی از ژاپن با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب آرشات از هند شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کریمی نیا شانس حضور در گروه بازنده ها را از دست داد و حذف شد.
در وزن ۴۶ کیلوگرم، محمدحسین ابوالحسنی در دور نخست مقابل دیلان راگوسین از آمریکا با نتیجه ۱۱ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر آمریکایی مقابل نماینده روسیه، وی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۶۹، کیلوگرم علی کبیری در دور اول با نتیجه ۸ بر ۳ مقابل سامت چتین از نروژ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، کبیری حذف شد.
در وزن ۷۶، کیلوگرم مهران سعادتی فر پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ اوتو کتونن از فنلاند را شکست داد و در دور سوم مقابل بایسار اولویف از روسیه با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر صفر آکیلبک تالانتبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.
در وزن ۸۵ کیلوگرم ، محمد نصرتی در دور اول برابر روبن بین از نروژ با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد وی در دور بعد مقابل موحامد دورسون از ترکیه با نتیجه یک بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، نصرتی به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه به مصاف ایگان بوکاسکاس از لیتوانی می رود و در صورت غلبه بر این حریف، در مرحله بعد با میکیتا هوراسیو از بلاروس کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر در دیدار رده بندی درمقابل یوهو ماتیاس پاهیکاینن از فنلاند قرار می گیرد.