قهرمانی پرسپولیس در آسیا و دیواری به نام تیم‌های عربستانی
قهرمانی پرسپولیس در آسیا و دیواری به نام تیم‌های عربستانی
بازیکن سابق پرسپولیس درباره آماده‌سازی این تیم برای حضور در آسیا گفت: بدون شک با سرمایه گذاری‌ای که عربستان، قطر و.. از نظر زیر ساخت‌ها برای فوتبال کشورشان انجام دادند، قهرمانی در آسیا به راحتی امکان‌پذیر نیست.

بازیکن سابق پرسپولیس درباره آماده‌سازی این تیم برای حضور در آسیا گفت: بدون شک با سرمایه گذاری‌ای که عربستان، قطر و.. از نظر زیر ساخت‌ها برای فوتبال کشورشان انجام دادند، قهرمانی در آسیا به راحتی امکان‌پذیر نیست.

پایان رافت در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از روند نقل‌وانتقالات پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس به آن چه در نقل‌وانتقالات مدنظرش بود، دست یافته و روند راضی‌کننده‌ای داشته است. البته برای من نقل‌وانتقالات اهمیت زیادی ندارد بلکه مهم پرسپولیس است که در فصل جاری از روند نقل‌وانتقالاتش راضی بوده است.

اگر بیرانوند فسخ هم می‌کرد، به چشم نمی‌آمد

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تصور می‌کنید کار بیرانوند در فسخ قرارداد با این تیم درست بود یا خیر؟ گفت: پرسپولیس به حدی بازیکنان بزرگ و ارزشمند دارد که کار بیرانوند اهمیت چندانی نداشت. بزرگ‌تر از این بازیکن در تیم پرسپولیس وجود دارد که حتی اگر قراردادش را فسخ می‌کرد زیاد به چشم نمی‌آمد.

این پیشکسوت پرسپولیس همچنین درباره حضور ۳ مدافع برجسته یعنی گولسیانی، مرتضی پورعلی‌گنجی و کنعانی‌زادگان در پرسپولیس خاطرنشان کرد: حضور در جام حذفی، رقابت‌های لیگ برتر و قهرمانی آسیا شرایطی را فراهم می‌کند که بازیکنان مرتب درگیر بازی شوند. شاید بعضی بازی‌ها به گونه‌ای باشد که نیاز به حضور هر ۳ مدافع داشته باشیم که این مساله بستگی به برنامه‌ریزی کادر فنی دارد که به چه شکلی از هر ۳ مدافع خود استفاده کند که مثمرثمر واقع شوند و مشکل خاصی ایجاد نشود.

رافت همچنین درباره جدا شدن کمال کامیابی‌نیا و سیامک نعمتی از پرسپولیس، خاطرنشان کرد: این دو بازیکن زحمات زیادی برای پرسپولیس کشیدند و باید از آنها تقدیر و تشکر کرد. البته بازیکنان زیادی به پرسپولیس آمدند و رفتند اما پرسپولیس همچنان در جایگاه خود قرار دارد و تا به امروز مشکل خاصی ایجاد نشده است. برای کسانی که با تعصب برای پرسپولیس بازی کردند و حالا سراغ تیم‌های دیگر رفتند، آرزوی موفقیت دارم.

قهرمانی پرسپولیس در آسیا با حضور تیم‌های عربستانی و قطر

وی در پاسخ به این پرسش که کنعانی زادگان زمانی که با پرسپولیس قرارداد امضا کرد گفت می‌خواهیم قهرمان آسیا شویم، تصور می‌کنید پرسپولیس بتواند قهرمان آسیا شود؟ تصریح کرد: قهرمانی آسیا متعلق به پرسپولیس نیست و برای تمام بازیکنان یک آرزو است. زمانی شرایط قهرمانی در آسیا را داشتیم که متاسفانه محقق نشد و الان این قهرمانی برای پرسپولیس نوعی آرزو است. بدون شک با سرمایه گذاری‌ای که عربستان، قطر و.. از نظر زیر ساخت‌ها برای فوتبال کشورشان انجام دادند، قهرمانی در آسیا به راحتی امکان‌پذیر نیست. در حال حاضر اکثر ستاره‌های مطرح فوتبال در تیم‌های عربی بازی می‌کنند و فوتبال آنها متحول شده است. با این شرایط چگونه می‌توانیم به قهرمانی فکر کنیم.

با این وضعیت فوتبال دچار مشکل می‌شود

این پیشکسوت پرسپولیس در پایان در خصوص این سوال که این روزها در نقل و انتقالات شاهد پرداخت ارقام عجیبی به بازیکنان هستیم، نظرتان در این باره چیست؟ گفت: این موضوع اهمیت زیاد ندارد زیرا هر سال فوتبال ما حول و حوش چنین حاشیه‌هایی قرار می‌گیرد. در زمان ما قرارداد پرسپولیس از سایر تیم‌ها پایین‌تر بود و ما بدون توجه به مبلغ قرارداد با عشق و علاقه برای این تیم بازی می‌کردیم اما الان پرسپولیس نیز همانند استقلال، سپاهان برای بازیکنان خود خوب هزینه می‌کند. الان پرسپولیس در عقد قراردادهای سنگین نسبت به سایر تیم‌ها عقب نمانده است. به هر صورت نباید به این موضع ایراد گرفت چون چند دوره است که قهرمان لیگ می‌شود و باید برای فوتبال حرفه‌ای پول بیشتری هزینه کرد. البته به شرط این که هزینه‌های خود را مدیریت کند و دو برابر این هزینه‌ها درآمدزایی داشته باشد. همان طور که در خصوص مهدی طارمی شاهد این موضوع هستیم که الان این بازیکن را با چند برابر قیمت می‌فروشد. ۲۳ دوره از فوتبال حرفه‌ای می‌گذرد اما چیزی به اسم فوتبال حرفه‌ای نداریم و تنها پول حرفه‌ای داریم؛ به طوری که اکثر بازیکنان ما همپای بازیکنان اروپایی پول می‌گیرند. قطعا با این روند با مشکل مواجه می‌شویم. دولت باید فکر اساسی در این زمینه داشته باشد تا اقتصاد فوتبال به درستی بچرخد تا از وابستگی به دولت خارج شود.

انتهای پیام