قیمت دلار باز هم کاهش یافت
قیمت دلار باز هم کاهش یافت
قیمت ارز که در ابتدای هفته با ثبات همراه بود، دیروز و امروز کاهش محسوسی داشت و این در حالی است که بانک‌ها تمایل بیشتری برای کاهش قیمت ارز دارند.

بانک‌ها هر روز قیمت خرید انواع ارز از مردم را بر اساس رقم اعلامی بانک مرکزی اعلام می‌کنند که این قیمت‌ها به طور کلی بر تعیین نرخ دلار در بازار نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد؛ هرچند که قیمت خرید ارز در بانک‌ها معمولاً تاثیرپذیر از قیمت ارز در بازار آزاد است.

در همین راستا بانک‌ها امروز (۱۳ خرداد) قیمت ارز را نسبت به روز گذشته به میزان قابل توجهی کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها به زیر ۱۳ هزار تومان رسید.

به این ترتیب، بانک‌ها امروز هر دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۷۷۰ تومان می‌خرند که نسبت به روز گذشته حدود ۳۴۰ تومان کاهش داشته است.

همچنین قیمت خرید یورو نسبت به روز گذشته با کاهش همراه شد و شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۴ هزار و ۲۸۳ تومان می‌خرند که قیمت این ارز نیز حدود ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

هر پوند انگلیس نیز امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۶ هزار و ۱۵۸ تومان خریداری می‌شود.

قیمت ارز مسافرتی

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۵ هزار تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان می‌رسد.

قیمت ارز در صرافی‌های بانکی

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۲۰۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان است.

این صرافی‌ها همچنین، امروز هر یورو را به قیمت ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان می‌خرند و ۱۵ هزار و ۵۰ تومان می‌فروشند که این نرخ‌ها نیز نسبت به روز گذشته ۲۰۰ تومان کاهش داشته است.

مقایسه قیمت خرید دلار در بانک‌ها و قیمت این ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی نشان می‌دهد که بانک‌ها امروز تمایل بیشتری به کاهش قیمت ارز داشتند و ممکن است طی روزهای آتی، بازار آزاد نیز به تبع بانک‌ها قیمت ارز را باز هم کاهش دهد.

  • منبع خبر : ایسنا