لغو مجامع انتخاباتی فدراسیون‎های ورزشی همزمان با بازی‎های آسیایی
لغو مجامع انتخاباتی فدراسیون‎های ورزشی همزمان با بازی‎های آسیایی

برنامه وزارت ورزش برای برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون‎ها که از سوم مرداد با انتخابات فدراسیون قایقرانی مجددا پیگیری می‎شود، همزمان با بازی‏‎های آسیایی متوقف خواهد شد. از مجموع فدراسیون هایی که به خاطر اتمام دوره مدیریتی، نام آنها در برنامه انتخاباتی وزارت ورزش برای سال جاری قرار داشت، تاکنون انتخابات سه فدراسیون تیر و کمان (۱۸ اردیبهشت […]

برنامه وزارت ورزش برای برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون‎ها که از سوم مرداد با انتخابات فدراسیون قایقرانی مجددا پیگیری می‎شود، همزمان با بازی‏‎های آسیایی متوقف خواهد شد.

از مجموع فدراسیون هایی که به خاطر اتمام دوره مدیریتی، نام آنها در برنامه انتخاباتی وزارت ورزش برای سال جاری قرار داشت، تاکنون انتخابات سه فدراسیون تیر و کمان (۱۸ اردیبهشت ماه)، شمشیربازی (۲۵ تیرماه) و سوارکاری (۲۰ خردادماه) برگزار شده است، انتخابات دو فدراسیون در آستانه برگزاری است و ۴ فدراسیون دیگر هم در نوبتِ تشکیل مجمع انتخاباتی قرار گرفته اند.

بدمینتون فدراسیونی است که انتخابات آن سوم مردادماه برگزار می شود.  محمدرضا پوریا رئیس فعلی این فدراسیون که اول مردادماه سال ۹۳ برای دومین بار متوالی به عنوان این مسئولیت را عهده دار شد همراه با محمد فرجی نایب رئیس فدراسیون، کسری غفوری  و محمد آهن جان کاندیداهای انتخابات بدمینتون هستند.

همچنین ۷ مردادماه هم برای برگزاری انتخابات فدراسیون قایقرانی تعیین شده است. احمد دنیامالی که سابقه ریاست قایقرانی را در کارنامه دارد، محسن میلاد، عمران عسگرپرست، فاطمه حسنی، علیرضا سهرابیان و فرحناز امیرشقاقی همراه با غلامرضا امینی رئیس فعلی این فدراسیون ۷ کاندیدای دومین مجمع انتخاباتی مردادماه هستند.

علاوه بر این دو فدراسیون، برگزاری انتخابات ۴ فدراسیون دیگر در برنامه وزارت ورزش قرار دارد. در این میان ثبت نام کاندیداها برای دو فدراسیون اسکواش و بولینگ و بیلیارد انجام شده است. وضعیت این کاندیداها در مرحله بررسی تائید صلاحیت قرار دارد.

برای انتخابات فدراسیون اسکواش سه نفر کاندیدا شده اند که تاکنون نتیجه تائید صلاحیت دو نفر از آنها اعلام شده است. مسعود سلیمانی رئیس دو دوره گذشته فدراسیون اسکواش همراه با بابک فقیر نایب رئیس فدراسیون و مهدی رهنما کارشناس عالی وزارت ورزش کاندیداهای این فدراسیون هستند. در مورد فدراسیون بولینگ و بیلیارد هم نتیجه بررسی صلاحیت هیچ یک از کاندیداها هنوز اعلام نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، انجمن های ورزشی و تنیس هم دو فدراسیونی هستند که دوره مدیریت آنها رو به اتمام است و بر این اساس وزارت ورزش برگزاری انتخابات آنها را در دستور کار قرار داده است. دوره چهار ساله محمد علیپور در فدراسیون انجمن های ورزشی ۱۷ آبان ماه و دوره مدیریت مجید شایسته در فدراسیون تنیس ۱۹ آبان ماه تمام می شود.

بر همین اساس و با لحاظ کردن نام نویسی کاندیداها در فاصله زمانی ۷۵ روز پیش از انتخابات، وزارت ورزش قصد دارد زمان ثبت نام از کاندیداهای این دو فدراسیون را به ترتیب برای اواخر مردادماه و اوایل شهریورماه تعیین کند.

«با این اوصاف و با توجه به شرایط انتخاباتی فدراسیون ها، تا پایان سال چند مجمع انتخاباتی دیگر برگزار خواهد شد؟» مهدی مستجاب الدعوه مسئول امور مجامع فدراسیون ها در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این پرسش گفت: زمان انتخابات دو فدراسیون بدمینتون و قایقرانی که مشخص است. در مورد دو فدراسیون اسکواش و بولینگ و بیلیارد منتظر نهایی شدن نتیجه تائید صلاحیت کاندیداها هستیم.

به گفته وی به محض اعلام نتیجه قطعی و نهایی در این زمینه، زمان انتخابات دو فدراسیون اسکواش و بولینگ و بیلیارد تعیین می شود.

این مقام مسئول در وزارت ورزش همچنین در مورد انتخابات دو فدراسیون انجمن های ورزشی و تنیس گفت: در مورد این دو فدراسیون هنوز هیچ اقدامی برای برگزاری انتخابات انجام نشده است اما قطعا با توجه به زمان پایان دوره مدیریت آنها، در همین ۶ ماه نخست سال نسبت به ثبت نام کاندیداهای آنها اقدام می شود.

مستجاب الدعوه با یادآوری اینکه در فاصله زمانی ۲۷ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه بازی های آسیایی در اندونزی برگزار می شود، گفت: در این فاصله زمانی و دو سه روز قبل و بعد از آن، هیچ مجمع انتخاباتی برگزار نخواهد شد. در این فاصله زمانی تمام ورزش ایران درگیر بازی های آسیایی و نتایج آنها هستند علاوه بر این، برای برگزاری مجامع حضور وزیر یا یکی از معاونان وی به عنوان رئیس مجمع الزامی است در صورتیکه ممکن گزینه موردنظر برای حضور در مجمع، همزمان در محل برگزاری بازی های آسیایی باشد.

مسئول امور مجامع انتخاباتی وزارت ورزش تاکید کرد: در صورتیکه نتیجه تائید صلاحیت دو فدراسیون اسکواش و بولینگ و بیلیارد به موقع اعلام شد، پیش از بازی های آسیایی مجامع آنها برگزار می شود در غیر این صورت، بعد از بازی های آسیایی نسبت به برگزاری آن اقدام می کنیم.