لهستان قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد/ آمریکا کم آورد
لهستان قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد/ آمریکا کم آورد
تیم ملی والیبال لهستان با پیروزی مقابل آمریکا عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ را به دست آورد.

تیم ملی والیبال لهستان با پیروزی مقابل آمریکا عنوان قهرمانی لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی والیبال لهستان و آمریکا از ساعت ۲۱:۳۰ یکشنبه شب (اول تیرماه) در دیدار فینال لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ به مصاف هم رفتند که در پایان لهستان قهرمان شد.

لهستان با حساب ۳ بر ۱ و با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۷، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۸ آمریکا را شکست داد و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به دست آورد.

ست اول این دیدار با رقابت پایاپای دو تیم همراه بود. لهستان بارها پیش افتاد اما آمریکا نتیجه را جبران کرد. لهستان ۱۳ بر ۱۲ جلو بود که لئون، ستاره این تیم در خط سرویس قرار گرفت و دو امتیاز پیاپی مستقیم سرویس را به دست آورد. در حالی که آمریکا این فرصت را داشت که بازی را در امتیاز ۲۴ به تساوی بکشاند اما توری دیفالکو، بازیکن این تیم سرویس خود را با فاصله زیاد به بیرون زد تا لهستان ۲۵ بر ۲۳ برنده شود.

رقابت در ست دوم در دقایق ابتدایی هم پایاپای بود اما به تدریج لهستان جلو افتاد و با عملکرد خوب در سرویس، دفاع و حمله ۱۴ بر ۱۰ جلو افتاد. در این ست متئوس بینیک، بازیکن لهستان دچار آسیب شد و زمین مسابقه را ترک کرد. آرون راسل، بازیکن تعویضی آمریکا با ورود به زمین چند امتیاز گرفت و در نهایت این تیم توانست بازی را در امتیاز ۱۸ به تساوی بکشاند. در ادامه دو تیم رقابت پایاپایی داشتند تا اینکه آمریکا ۲۷ بر ۲۵ برنده شد.

در ست سوم لهستان عملکرد بهتری داشت و اختلاف امتیاز زیادی را با حریف خود ایجاد کرد. این تیم بسیاری از حملات آمریکا را دفاع کرد. در حالی که نتیجه بازی ۲۰ بر ۱۳ بود، آمریکا بازیکنان اصلی خود را از زمین بیرون کشید تا به آنها استراحت بدهد. در نهایت شاگردان گربیچ در لهستان این ست را هم ۲۵ بر ۱۸ برنده شدند.

در شروع ست چهارم لهستان ۵ بر ۱ جلو افتاد و آمریکا درخواست وقت استراحت کرد. اختلاف امتیاز در ادامه این ست بیشتر و لهستان در نهایت ۲۵ بر ۱۸ برنده شد.

به این ترتیب لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ با قهرمانی لهستان به پایان رسید. علاوه بر این آمریکا نایب قهرمان شد، ژاپن در جایگاه سوم قرار گرفت و ایتالیا نیز رتبه‌ای بهتر از چهارمی کسب نکرد.

انتهای پیام