لیونل مسی سه ماه از بازی‌های ملی محروم شد
لیونل مسی سه ماه از بازی‌های ملی محروم شد
لیونل مسی به دلیل اظهاراتش در رقابتهای کوپا آمه‌ریکا و متهم کردن مسئولین فوتبال آمریکای جنوبی به فساد، به مدت سه ماه از بازی‌های ملی محروم شد.

به گزارش واحد ورزشی خبرگزاری صبح اقتصاد لیونل مسی، ستاره بزرگ آرژانتینی به دلیل اظهارات جنجالی خود در رقابتهای کوپا آمه‌ریکا و وارد کردن اتهام فساد به مسئولین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی از سوی کنمبول به مدت سه بازی از همراهی تیم ملی کشورش محروم شده و به پرداخت ۵۰هزار دلار جریمه نقدی محروم شد. مسی به این ترتیب تا ماه نوامبر قادر به همراهی تیم ملی آرژانتین نخواهد بود.

مسی بعد از دریافت کارت قرمز در جریان دیدار آرژانتین و شیلی در مسابقه رده‌بندی کوپا آمه‌ریکا که با پیروزی ۲-۱ آرژانتین به پایان رسید، در اظهاراتی کنمبول، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی را به فساد متهم کرد.

مسی با این محرومیت سه بازی آتی تیم ملی آرژانتین، بازی دوستانه با شیلی در تاریخ ۵ سپتامبر، بازی دوستانه با مکزیک در تاریخ ۱۰ سپتامبر و بازی دوستانه با آلمان در تاریخ ۱۰ اکتبر را از دست خواهد داد. از این گذشته مسی به دلیل اخراج در بازی با شیلی در کوپا، اولین بازی آرژانتین در رقابتهای انتخابی جام جهانی را نیز از دست خواهد داد.

آرژانتین در بازی‌ای که مسی به خاطر اخراج در آن محروم شده موفق شد بعد از شکست در دو فینال قبلی کوپا آمه‌ریکا مقابل این تیم، تا حدودی از شیلیایی‌ها انتقام گرفته و آنها را ۲-۱ شکست دهد. سرخیو آگوئرو و پائولو دیبالا در این بازی برای آرژانتین گلزنی کردند ولی مسی در دقیقه ۳۷ بازی با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد. به نظر می‌رسید مسی بعد از درگیری با گری مدل بازیکن شیلی با سر به او ضربه زده است. مدل هم در این صحنه با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد.

با اینکه به نظر می‌رسید مسی تنها به خاطر اخراج یک بازی بعدی آرژانتین را از دست خواهد داد ولی کنمبول در همان زمان با انتشار اطلاعیه‌ای اظهارات مسی پس از اخراجش را غیر قابل قبول و غیر محترمانه خواند.

مسی بازیکنی نیست که سابقه اخراج و محرومیت قابل توجهی داشته باشد. او بعد از سالها بازی برای باشگاه بارسلونا تا کنون با پیراهن بارسا حتی در یک بازی رسمی هم از زمین اخراج نشده است.

حالا که مسی پا به ۳۲ سالگی گذاشته، این محرومیت و غیبت مسی در بازی‌های آتی آرژانتین به لیونل اسکالونی سرمربی این تیم فرصت خواهد داد تا بدون آنکه نگران شرایط مسی در تیم ملی باشد به امتحان تاکتیک‌های جدید پرداخته و به دیگر بازیکنان آلبی‌سلسته فرصت دهد تا شانس خود را برای پر کردن جای خالی او امتحان کنند. مسی در گذشته هم از فوتبال ملی خداحافظی کرده ولی دوباره بازگشته. با اینحال به نظر می‌رسد خداحافظی بعدی مسی از فوتبال ملی واقعا آخرین خداحافظی او باشد.

  • منبع خبر : ورزش سه