ماموریت قالیباف به سه کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی سازوکارهای فروش نفت
ماموریت قالیباف به سه کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی سازوکارهای فروش نفت
رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون های انرژی، برنامه و بودجه و اقتصادی ماموریت بررسی موضوع نحوه فروش اوراق سلف نفتی را داد.

به گزارش واحد سیاسی خبرگزاری صبح اقتصاد محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز یکشنبه در توضیح جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی ساز و کارهای پیش فروش نفت گفت: با توجه به اینکه موضوع فروش اوراق سلف نفتی در دستور کار شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار دارد، لازم بود که همه نمایندگان در مجلس در جریان این موضوع قرار گرفته و در مجلس مورد بحث و بررسی  قرار گیرد. از این رو نزدیک به دو ساعت این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه گزارشی ارائه کردند و نمایندگان هم نظرات خود را مطرح کردند.”ماموریت قالیباف به سه کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی سازوکارهای فروش نفت”

وی افزود: جمع بندی این جلسات می تواند در تصمیم گیری نهایی شورای عالی اقتصادی موثر باشد. در نهایت مقرر شد سه کمیسیون انرژی، برنامه بودجه و اقتصادی به صورت جداگانه و در صورت ضرورت به صورت مشترک موضوع را رسیدگی و نهایی کنند.”ماموریت قالیباف به سه کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی سازوکارهای فروش نفت”

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در آخر هفته جاری گفت: اعضای کمیسیون های بهداشت و آموزش و سایر نمایندگان در حوزه های انتخابیه خود در کنار معاونت نظارت مجلس در روند اجرای پروتکل های بهداشتی در کنکور سراسری نظارت دقیق داشته باشند.

 عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی خود با موضوع مدیریت نقدینگی نوشت: مدیریت بازار ارز و پول و نهایتا کنترل تورم، درشرایط اقتصادی امروز، وظیفه اصلی بانک مرکزی است. کسری بودجه دولت، بخاطر تحریم صادرات نفت، یک واقعیت است و «تامین مالی سالم» این کسری، بدون استقراض از بانک مرکزی، نیز، یک ضرورت. تامین مالی سالم کسری بودجه دولت، چهار راه حل بیشتر ندارد: کاهش هزینه‌ها – افزایش درآمدهای مالیاتی- فروش سهام و اموال دولت- انتشار اوراق بدهی یاپیش فروش کالاهایی نظیر نفت، درشرایط تحریمی.

ظرفیت افزایش درآمد مالیاتی وکاهش هزینه برای دولت و مجلس درسال جاری ، با عنایت به کرونا، مشخص و محدود است. فروش سهام باهمه موانع درحال انجام است و اوراق بدهی نیز، تاکنون ۵۲ هزارمیلیارد تومان فروش رفته است.

 

 

  • منبع خبر : ایسنا