ماهرشالا علی به «تیغه» پیوست
ماهرشالا علی به «تیغه» پیوست
ماهرشالا علی بازیگر برنده اسکار در بازسازی «تیغه» از دنیای مارول بازی می‌کند.

به گزارش واحد فرهنگی خبرگزاری صبح اقتصاد به نقل از ورایتی، مارول اعلام کرده «تیغه» و ادامه‌هایش را بازسازی می‌کند و بازیگر نقش اصلی آن ماهرشالا علی خواهد بود.

رییس مارول استودیو یعنی کوین فایگی دیروز شنبه ۲۰ جولای در کمیک کان این خبر را اعلام کرد. در این نشست علی هم روی صحنه رفت تا همزمان تایید کننده آن باشد.

در ۲ دنباله بر فیلم نیمه خون‌آشامی ابرقهرمانی «بلید» یا «تیغه» محصول سال ۱۹۹۸ وسلی اسنایپس نقش‌آفرینی کرده بود که با عنوان «تیغه ۲» و «تیغه: سه گانگی» اکران شده بود.

«تیغه» به کارگردانی استیون نورینگتون ساخته شد و «تیغه ۲» سال ۲۰۰۲ به کارگردانی گی‌یرمو دل تورو روی پرده رفت. این فیلم‌ها برمبنای شخصیتی به همین نام از کمپانی مارول کامیکس ساخته شده‌است.

«تیغه: سه‌گانگی» به کارگردانی دیوید اس. گویر شکل گرفت و در کنار وسلی اسنایپس بازیگران دیگری چون کریس کریستوفرسون، جسیکا بیل، رایان رینولدز و پارکر پوزی در آن بازی کردند.

علی این روزها اعتبار خاصی دارد. او ۲ جایزه اسکار در کارنامه دارد که اولین جایزه‌اش را به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل سال ۲۰۱۶ برای «مهتاب» دریافت کرد و امسال برای ایفای نقش دان شرلی در «کتاب سبز» بار دیگر این جایزه را از آن خود کرد. او به تازگی بازیگر فصل سوم درام «کارآگاه حقیقی» در اچ‌بی‌او بود و در «الیتا: فرشته جنگ» نیز بازی کرد.

این نخستین بار نیست که ماهرشالا علی وارد دنیای ابرقهرمانی می‌شود. او در انیمیشن «اسپایدر من: درون اسپایدر ورس» صداپیشگی و نیز در سریال ۲۰۱۶ «لوک کیج» که سومین مجموعه تلویزیونی در فهرست سریال‌های دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود، برای نت‌فلکیس نقش‌آفرینی کرده بود.

اعلام خبر ساخته شدن مجدد «تیغه» از اخبار بزرگی بود که این روزها در کمیک کان منتشر شد.

  • منبع خبر : مهر