مایک پنس: آماده گفتگوی احتمالی با کره شمالی هستیم
مایک پنس: آماده گفتگوی احتمالی با کره شمالی هستیم

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که این کشور در حال افزایش فشارها به کره شمالی است گفت کشورش همزمان آماده مذاکره با پیونگ یانگ است.  مایک پنس معاون اول رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر بر لزوم افزایش فشارها به کره شمالی برای کشاندن این کشور به پای میز مذاکرات تاکید کرد. وی در […]

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که این کشور در حال افزایش فشارها به کره شمالی است گفت کشورش همزمان آماده مذاکره با پیونگ یانگ است.

 مایک پنس معاون اول رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر بر لزوم افزایش فشارها به کره شمالی برای کشاندن این کشور به پای میز مذاکرات تاکید کرد.

وی در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست گفت برای این کار آمریکا نهایت فشار را به پیونگ یانگ وارد خواهد کرد.

پنس در عین حال مدعی شد کشورش آماده هر گونه مذاکره احتمالی با مقامات کره شمالی است. به گفته وی دولت ترامپ در هر حال از هر گونه راه حل دیپلماتیک ممکن، استقبال می کند.

این در حالی است که طی یک سال اخیر دولت ترامپ شدیدترین مواضع را در قبال کره شمالی اتخاذ کرده و در برخی موارد نیز تهدید به واکنش نظامی در قبال آزمایش های موشکی پیونگ یانگ کرده است.

گفتنی است همزمان با تعمیق روند آشتی دیپلماتیک میان مقامات دو کره در جریان بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ، «مایک پنس» روز شنبه از توافق کامل آمریکا، کره جنوبی و ژاپن برای منزوی کردن پیونگ یانگ به بهانه تداوم برنامه تسلیحات هسته ای این کشور خبر داده بود.