رئیس‌جمهوری ترکیه امروز سه‌شنبه تاکید کرد، حمله دولت سوریه به استان ادلب خطرات و پیامدهای انسانی و امنیتی برای ترکیه، اروپا و دیگر مناطق به دنبال خواهد داشت. رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در مطلبی برای روزنامه وال استریت ژورنال همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا درباره ادلب، آخرین پایگاه شورشیان در سوریه، اقدامی […]

رئیس‌جمهوری ترکیه امروز سه‌شنبه تاکید کرد، حمله دولت سوریه به استان ادلب خطرات و پیامدهای انسانی و امنیتی برای ترکیه، اروپا و دیگر مناطق به دنبال خواهد داشت.

رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در مطلبی برای روزنامه وال استریت ژورنال همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا درباره ادلب، آخرین پایگاه شورشیان در سوریه، اقدامی انجام دهند و هشدار داد “در غیر این صورت کل جهان بهای آن را پرداخت خواهند کرد.”

اردوغان که هفته گذشته در تهران با رهبران ایران و روسیه دیدار داشت، همچنین گفت آن دو کشور در توقف فاجعه بشردوستانه در ادلب وظیفه انسان‌دوستانه دارند.

رئیس‌جمهوری ترکیه افزود: ترکیه هر آنچه در توان داشته برای توقف کشتار انجام داده و برای اینکه موفق شویم بقیه جهان هم باید منافع شخصی‌شان را کنار بگذارند و برای راه حل سیاسی اقدام کنند.

وی تلاش جهانی برای مبارزه با تروریسم به منظور نابودی عناصر تروریستی و تندروها در ادلب را خواستار شد.

اردوغان مدعی شد: نمی‌توانیم ملت سوریه در دستان بشار اسد رها کنیم و هدف نظام سوریه مبارزه با تروریسم نیست بلکه نابودی مخالفان بدون هیچ گونه تمیز دادن بین آنهاست!

وی خاطرنشان کرد: مخالفان میانه‌رو نقش مهمی در مبارزه ترکیه با تروریسم در شمال سوریه داشتند و حمایت آنها از ما در ادلب نیز مهم خواهد بود.

رئیس‌جمهوری ترکیه تاکید کرد: آمریکا تنها به محکوم کردن حملات شیمیایی ادعایی بسنده می‌کند اما باید عملیات کشتار با سلاح‌های قدیمی رد کند.