مجلس؛ مجازات سنگین در انتظار والدین کودک آزار
مجلس؛ مجازات سنگین در انتظار والدین کودک آزار

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را تشریح کرد. محمد کاظمی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در این کمیسیون، اظهار داشت: لایحه مذکور در کارگروه ویژه کمیسیون در حال بررسی و ارزیابی است که احتمالاً این […]

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را تشریح کرد.

محمد کاظمی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در این کمیسیون، اظهار داشت: لایحه مذکور در کارگروه ویژه کمیسیون در حال بررسی و ارزیابی است که احتمالاً این کار‌گروه گزارش خود را هفته جاری به اعضای کمسیون ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه  در جلسات هفته آینده کمیسیون جزئیات لایحه مذکور بررسی و درباره آن رای‌گیری می‌شود، افزود: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ۲ هفته دیگر برای بررسی در صحن علنی تقدیم هیئت رئیسه پارلمان می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، با بیان اینکه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، لایحه جامعی است و تمامی موارد را در نظر گرفته است، گفت: در این لایحه مجازات‌های بازدارنده‌ای برای کودک آزاران در نظر گرفته شده است.

کاظمی ادامه داد: در این لایحه مجازات بازدارنده‌ای اعم از جزای نقدی و حبس برای تمامی اشخاصی که حقوق کودکان را نقض کنند به ویژه والدین کودکان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: مجازات تعیین شده برای والدین متخلف، که به هرگونه آزار جسمی و روانی کودک خود مبادرت کنند، بسیار سنگین‌تر از سایر افراد است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، با تاکید بر اینکه در زمینه کودک آزاری قوانین نمی‌تواند به تنهایی مانع و اثرگذار باشند، عنوان کرد: ممانعت از کودک آزاری نیاز به کار فرهنگی و تربیتی به ویژه برای والدین کودکان دارد.