محسن رضایی: ما وارد سومین جبهه حق و باطل شدیم
محسن رضایی: ما وارد سومین جبهه حق و باطل شدیم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «ما اگر آمریکا را از منطقه بیرون کنیم خلأ آمریکا را با کمک یکدیگر پر خواهیم کرد»، تصریح کرد: ما وارد سومین جبهه حق و باطل در چهل و چندسال اخیر شدیم.

محسن رضایی: ما وارد سومین جبهه حق و باطل شدیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «ما اگر آمریکا را از منطقه بیرون کنیم خلأ آمریکا را با کمک یکدیگر پر خواهیم کرد»، تصریح کرد: ما وارد سومین جبهه حق و باطل در چهل و چندسال اخیر شدیم.

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی، عصر روز جمعه ۲۷دی‌ماه پس از اقامه نماز جمعه در مصلای تهران به‌امامت رهبر معظم انقلاب، در استودیو شبکه سوم سیما حضور یافت و در ابتدای این برنامه با عرض تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت فاطمه الزهرا(ع) گفت: حقیقتاً اجتماع باشکوهی بود. مدتی طول کشید تا به محل برگزاری نمازجمعه برسیم. آنچه مشاهده شد این بود که روحیه‌ها بسیار زنده بود و یک راهپیمایی باشکوهی به‌سوی مصلی شکل گرفته بود. مردم ایران زندگی خودشان را با حاج قاسم پیوند دادند و دلشان نمی‌خواهد از این عشق و علاقه‌ای که به این سردار بزرگ پیدا کرده‌اند، جدا شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع یوم‌الله تشییع حاج قاسم سلیمانی و یوم‌الله انتقام سخت گفت: تعبیر خیلی زیبایی را رهبر انقلاب به‌کار بردند، هیچ لحظه‌ای نیست که از اراده خدای متعال خارج باشد. همه حوادث با اراده خداست، اما برخی از روزها تمام قدرت‌های زمینی مقهور قدرت خداوند متعال می‌شود.

وی افزود: در روز ۲۲ بهمن ۵۷ رژیم شاه که کسی فکر نمی‌کرد ساقط شود، سرنگون شد. در سوم خرداد ۶۱ خرمشهر را به‌تعبیر امام(ره)، خدا آزاد کرد. بزرگترین بدرقه و تشییع پیکر جهان برای حاج قاسم سلیمانی از اراده انسانها خارج و معجزه‌گونه بود. وقتی معجزه‌ای صورت می‌گیرد، یوم‌الله رخ می‌دهد یا اینکه ایران میان بهت و شگفتی دنیا اعلام کرد که “من آمریکا را می‌زنم”، و حیثیت و ابهت آمریکا موشک‌باران شد. عده‌ای تا سه چهار روز بعد قدرت تحلیل نداشتند. آقای ترامپ بعد از ۲۰ ساعت آمد و سخنرانی کرد.

رضایی گفت: یک موشک ما را هم نتوانستند بزنند و همه به اهداف برخورد کرد. این دست پرقدرت خدای متعال بود که در این یوم‌الله نشان داده شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مواضع راهبردی مقام معظم رهبری برای کشورهای منطقه افزود: ما وارد سومین جبهه حق و باطل در چهل و چند سال اخیر شدیم. در اولین جبهه حق و باطل، نظام شاهنشاهی را سرنگون کردیم. دومین بار در دفاع مقدس، ارتش بعثی عراق که با حمایت کشورهای عربی و حمایت‌های بی‌دریغ اروپا و آمریکا به ایران حمله کرد و هشت سال این جبهه برقرار بود شکست سختی خورد و الآن بیش از یک سال است که سومین جبهه حق و باطل رخ داده است، امروز آمریکا که نمی‌تواند از جنگ‌های نیابتی استفاده کند، خودش به صحنه آمده است.

وی ادامه داد: تا دیروز عربستان و اسرائیل جنگ‌های نیابتی را پی می‌گرفتند و ما در جبهه مقاومت در پی شکست این استکبار بودیم اما نایبین نتوانستند و آمریکا مستقیم وارد شد. یک سال ما صبر و حوصله به‌خرج دادیم. آنها از برجام خارج شدند و از اردیبهشت سال گذشته شدیدترین تحریم‌ها را علیه ما اجرایی کرد و اخیراً وارد فاز نظامی شد و رسماً عزیز ما را ترور کردند و ما هم رسماً وارد مقابله به مثل شدیم و بزرگترین پایگاه آنها را زدیم.

رضایی گفت: این رویارویی با آمریکا اهمیت دارد چون در این جبهه سوم حق و باطل باید آمریکا را از منطقه خارج کنیم. نبرد ما بیشتر در بیرون از مرزهای ایران است و با جبهه ملت ها که همان جبهه مقاومت است کار را پیش می‌بریم.

وی خاطرنشان کرد: آغوش جمهوری اسلامی برای اینکه دولت‌ها به ما بپیوندند و امنیت خلیج فارس و منطقه را خودمان تأمین کنیم باز است. آمریکایی‌ها نفت منطقه را ارزان می‌برند و سلاح‌های از رده خارج‌شده خودشان را به آنها می‌فروشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما اگر آمریکا را از منطقه بیرون کنیم خلأ آمریکا را با کمک یکدیگر پر خواهیم کرد و آن روزی که ملت ایران با کمک دولت‌ها و ملت‌های دیگر آمریکا را اخراج کند، پیروزی دیگری رقم خواهد خورد.

رضایی درباره فلسفه تشکیل نیروی قدس گفت: نیروی قدس یک اندیشه و تفکر است، تفکر آزادی و استقلال است و به‌دنبال آزادی منطقه از آمریکا و اسرائیل است. آن زمان که من فرمانده سپاه بودم، نیروی قدس را که به مقام معظم رهبری پیشنهاد دادم. ایشان گفتند “من موافقم اما آقای هاشمی می‌گویند که ممکن است تبعاتی داشته باشد.”، گفتم “اگر بخواهیم امنیت را در منطقه پیگیری کنیم مسلماً کارهای ما افشا خواهد شد و این اسم‌گذاری برای همین است که کسی گمان نکند ما پنهانکاری کنیم”.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب این تدبیر را به‌خرج دادند و تشکیل نیروی قدس را تصویب کردند و با این فرمان مکتب آزادی و استقلال کشورها از استکبار جهانی را تجویز کردند. مکتب قدس یعنی برادری، صلح، آزادی و استقلال. تا کنون هم همین طور بوده است.

رضایی تصریح کرد: از زمانی که ملت بزرگوار ما این انقلاب را آغاز کرده و تا امروز که با شور و هیجان در صحنه بوده است ملت دارد تاریخ معاصر را می‌نویسد. ما با انقلابمان نسخه تمام انقلاب‌های قدیم را کنار زده‌ایم. نه انقلاب چگوارایی و نه انقلاب‌های دیگر و نه نهضتهای لیبرالی! بیداری اسلامی، حماس، جهاد اسلامی، حزب‌الله و جبهه مقاومت از دل انقلاب ما بیرون آمدند و تاریخ انقلابات نوینی را رقم زدند.

وی عنوان داشت: جنگ عراق با ایران هم مبدأ جدیدی را در نبردها رقم زد. در سوی دیگر اما جنگ بی‌نتیجه آمریکا در عراق و افغانستان نشان داد که تاریخ جنگ‌های تمام‌عیار به پایان رسیده است و امیدوارم ملت بزرگوار ایران مسیر تغییر تاریخ بشر را که با خون خودش وبا اقتدار خود نوشته، به‌پیش ببرد و حتماً به‌پیش خواهد برد. ما با شهادت و اقتدار داریم تاریخ می‌نویسیم. مظلومانه شهید می‌دهیم و با صلابت خود تحول ایجاد می‌کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران با یادآوری دوران دفاع مقدس، مواضع دلقکانه ترامپ و پیروی اروپایی‌ها از او افزود: ملت ما وقایع این دوساله را کاملاً می‌دانند. تعهدات زیادی در برجام به ما داده شد. آمریکا از برجام بیرون رفت و اروپایی‌ها حرف زدند و عمل نکردند، اینستکس را ساختند که بیشتر به یک جوک شبیه بود. سه کشور اروپایی منفعل بودند که چه کنند.

وی بیان داشت: آمریکایی‌ها در مقابله با ایران کم آوردند و دست به دامان این سه کشور شده تا بلکه بتوانند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند. اگر خیال محاصره اقتصادی را هم داشته باشند همین الآن هم سخت‌ترین تحریم‌‌ها را انجام داده‌اند. در حمله نظامی هم دست ما پر است و دنبال بهانه هستیم تا قدرت خودمان را به جهانیان نشان بدهیم و اگر اقداماتی دیگر انجام دهند و تنگه هرمز بسته شود، گلوی آنها فشرده می‌شود، ولی ما معتقدیم تهدیدهای آنها توخالی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصل مسئله کم آوردن آمریکایی‌ها مقابل ایران است و این سه کشور تا جایی جلو می‌روند، اما در نهایت آمریکا را تنها می‌گذارند و آقای ترامپ را وسط زمین و آسمان رها خواهند کرد.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) در مورد تهدیدهای آمریکا گفت: آقای ترامپ ملت ایران را نمی‌شناسد ولی ملت ما آمریکایی‌ها را خوب می‌شناسند. مقداری تقصیر انگلیس مکار است که آمریکایی‌ها را جلو می‌فرستند. اینها آمدند از طریق فضای مجازی از اعتراضات مردم بهره‌برداری کنند. در سال ۹۶ مالباختگان و در آبان ماه مردم به‌خاطر بنزین اعتراضاتی داشتند.

وی افزود: دولت باید مردم را از خودشان بدانند و مردم را صاحب حق بدانند. اگر در موضوع بنزین اطلاع‌رسانی می‌شد، اعتراضات شکل نمی‌گرفت. در موضوع هواپیما هم برخی دانشگاهی‌ها حرف داشتند، که با همدلی و بصیرت خیلی زود حادثه جمع شد، چون مردم فهمیدند که آمریکا می‌خواهد سوء استفاده کند. به‌محض اینکه چهره آمریکا در حوادث آشکار می‌شود، معترضین کنار می‌روند. چون شناخت مردم ما از خباثت‌های آمریکا قوی است، می‌خواهند از مردم علیه مردم استفاده کنند.

رضایی گفت: آنهایی که عکس حاج قاسم را پاره می‌کنند، جزو مردم نیستند که در برابر مردم قرار گیرند. این سناریو شکست می‌خورد چون مردم ما علیه خودشان وارد درگیری نخواهند شد.

وی در خصوص تأکید رهبر انقلاب بر قدرتمند شدن اقتصاد ایران افزود: من ۲۲ سال است که در مجمع مشاور رهبری هستم. این دغدغه رهبری را تبدیل به سیاست کرده‌ایم و از قوای سه‌گانه خواسته شده که برنامه‌ریزی بر اساس سیاست‌های اقتصادی شکل بگیرد و در ابعاد مختلف زیر نظر رهبر معظم انقلاب سیاستگذاری کرده‌ایم و به قوای سه‌گانه ابلاغ شده است، اما تلاش لازم در زمینه اقتصاد رخ نداده است.

رضایی گفت: اندیشه وابستگی و لیبرالی تردید ایجاد می‌کند و تردیدها کارها را متوقف می‌کند. ۸۰‌ــ‌۷۰ سال است که لیبرالها کشور را معطل کرده‌اند. ما در دفاع و امنیت تردید نداریم و هر روز هم یک فناوری جدید در دفاع به دست می‌آوریم، اما در اقتصاد و کشاورزی و صنعت همچنان با اندیشه‌های مردد و سنتی پیش می‌رویم. بزرگترین افتخار اندیشه وابستگی، همین برجام بود که معامله‌ای صورت گرفت اما آمریکا و اروپا به تعهدات خود عمل نکردند. طرفداران این اندیشه باید به مردم ایران بگویند که “اشتباه کردیم”، و با صداقت با مردم گفتگو کنند، همان‌طور که سپاه اشتباه خود را به مردم گفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید جبهه کفار و دشمنان مشخص شود و آنگاه حرف اصلی را در اقتصاد بزنیم. روزی که با کشورهای منطقه بازار مشترکی شکل بدهیم و با اروپا و ژاپن و چین رقابت کنیم و آن روز که دیر هم نیست در اقتصاد هم با افتخار سرمان را مانند دفاع مقدس بالا خواهیم گرفت.