محمود صادقی: پاسخ موشکی سپاه آغاز انتقام سختی است که رهبر انقلاب وعده آن را داده بودند
محمود صادقی: پاسخ موشکی سپاه آغاز انتقام سختی است که رهبر انقلاب وعده آن را داده بودند
عضو فراکسیون امید مجلس گفت:‌ برخلاف آنچه که آمریکایی‌ها سعی در کتمان آن هستند، در حمله موشکی سپاه پاسداران خسارت سنگینی به پایگاه‌های آنها وارد شده است.

محمود صادقی: پاسخ موشکی سپاه آغاز انتقام سختی است که رهبر انقلاب وعده آن را داده بودند

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، عضو فراکسیون امید مجلس گفت:‌ برخلاف آنچه که آمریکایی‌ها سعی در کتمان آن هستند، در حمله موشکی سپاه پاسداران خسارت سنگینی به پایگاه‌های آنها وارد شده است.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس و عضو هیئت رئیسه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پاسخ موشکی بامداد امروز سپاه پاسداران و حمله به دو پایگاه آمریکایی عین‌الاسد و تاجی در عراق گفت:‌ همانطور که وزیر امور خارجه کشورمان گفت، این پاسخ  در چارچوب دفاع مشروع بوده و جمهوری اسلامی در وهله اول بر اساس آموزه‌های قرآن کریم و در درجه بعدی بر اساس قوانین بین‌المللی از جمله ماده ۵۱ منشور ملل متحد از خود دفاع کرده است.

وی با تاکید بر اینکه این آغاز انتقام سختی است که رهبر معظم انقلاب وعده آن را  داده بودند، تصریح کرد:‌ در این حمله هدف‌های بسیاری هوشمندانه و دقیقی مورد  هدف قرار گرفت. عین‌الاسد پایگاهی است که در مجموعه پایگاه‌های آمریکایی در عراق نقش بسیار استراتژیکی دارد و گزارش‌هایی به دست رسیده بود که آمریکایی‌ها این پایگاه را آماده فرود جنگنده‌های جدید خود کرده‌اند.

صادقی گفت: گزارش‌های اولیه حاکی از این است که بر خلاف آنچه که آمریکایی‌ها سعی در کتمان حقیقت هستند، خسارت سنگینی به پایگاه‌های آنها وارد شده است تا جایی که تا کنون رسانه‌ها اعلام کرده‌اند بالای  ۸۰ نفر در این حمله کشته شده‌اند که به نظر من آمار بیش از آنها خواهد بود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره بازتاب رسانه‌‌ای حمله سپاه پاسداران به پایگاه‌های آمریکایی گفت:‌ طی چند ساعتی که از این حمله می‌گذرد، تمامی رسانه‌های بین‌المللی به عنوان خبر اول خود این پاسخ موشکی را پوشش داده‌اند. به هر حال حمله ایران به پایگاه‌های آمریکایی اهمیت بسیار فوق‌العاده‌ای دارد. اولا نشان می‌دهد که از لحاظ سطح فن‌آوری بسیار پیشرفته بوده به شکلی که آمریکایی‌ها قادر به رهگیری هیچ‌یک از موشک‌های شلیک شده نبودند و این موشک‌ها در نهایت دقت به اهداف پیش‌بینی شده اصابت کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌بنده نیز به نوبه خود باید از این اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیر و تشکر کنم که این  پاسخ قدرتمندانه را همزمان با  به خاک سپردن پیکر پاک سردار سلیمانی انجام دادند و به این ترتیب به مردمی که در عزای این سردار رشید سر از پا نمی‌شناختند،‌ روحیه دادند.