مدرک دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد
مدرک دست داشتن ایران در حمله به آرامکو وجود ندارد
رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که هیچ مدرکی که ثابت کند ایران در حمله به تأسیسات نفتی "آرامکو" عربستان سعودی دست داشته وجود ندارد.

پوتین: مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به “آرامکو” وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری صبح اقتصاد، به نقل از خبرگزاری «تاس»، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه امروز، چهارشنبه، در سخنانی در جلسه علنی نشست «هفته انرژی روسیه» اعلام کرد که هیچ مدرکی که ثابت کند ایران در حمله به تأسیسات نفتی “آرامکو” عربستان سعودی دست داشته، وجود ندارد.

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که هیچ مدرکی که ثابت کند ایران در حمله به تأسیسات نفتی “آرامکو” عربستان سعودی دست داشته وجود ندارد.

وی تأکید کرد که روسیه مخالف تلاش‌هایی است که سعی دارند مسئولیت این حمله را به گردن ایران بیندازند.

رئیس جمهوری روسیه با یادآوری اینکه  حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی عواقب منفی در پی داشته، ولی همه اهداف در این رابطه حاصل نشده است، افزود که طرف روسی به همراه سایر کشورها از همه امکانات خود برای تأمین توازن عرضه و تقاضا در بازار انرژی جهان استفاده خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران به‌خاطر تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند همه امکانات خود را تحقق دهد و این مسئله ضربه‌ای برای اقتصاد جهانی و بازار انرژی به‌شمار می‌رود.

پوتین همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران  به سبب تحریم های آمریکا نمی تواند توانمندی‌های خود را تحقق بخشد و این مساله به اقتصاد جهانی و بازار انرژی لطمه وارد کرده است. ایران از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار بوده و بازیگر بسیار بزرگی در بازار انرژی جهان محسوب می شود.

وی گفت: «ایران دارای توان بالقوه بسیار عظیمی در عرصه انرژی است و نقش‌آفرین بسیار بزرگی در بازار انرژی جهانی است، ولی متأسفانه این کشور به خاطر سیاست تحریمی از سوی دولت آمریکا، نمی‌تواند تمامی امکانات خود در این زمینه را تحقق بخشد و به عقیده من، این مسئله برای اقتصاد جهانی به‌طور کلی و برای بازار انرژی جهان مضر است. به همین دلیل این مشکل تأمین ثبات در عرصه انرژی را غیرممکن کرده است».

 

  • منبع خبر : تسنیم