مدیرعامل سازمان بیمه سلامت‌‌: نسخه‌نویسی الکترونیکی‌ در ۳۱ استان ‌اجرایی شد‌
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت‌‌: نسخه‌نویسی الکترونیکی‌ در ۳۱ استان ‌اجرایی شد‌

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: نسخه‌نویسی الکترونیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های بیمه سلامت ‌در ۳۱ استان و هر استان در یک شهر اجرا شد‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، طاهر موهبتی صبح امروز در جلسه کارگروه سلامت استان کرمان که با حضور محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد با اشاره به اینکه استان کرمان پایلوت اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی است اظهار داشت: نسخه نویسی الکترونیکی در اصفهان و تهران نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد هزینه‌های بیمه سلامت مربوط به هزینه‌های بستری بیمه‌شدگان است گفت: بیمارستان‌های خصوصی با سامانه سپاس ارتباطی ندارند و اگر از طریق سپاس اسناد را ارسال کنند عمده مشکلات ارتباطی بین دستگاهی حل می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های بیمه سلامت است که سال گذشته در ۳۱ استان و هر استان در یک شهر اجرا شده است بیان کرد: پوشش نسخه‌نویسی الکترونیکی در کرمان به بیش از ۷۰ درصد رسیده و همکاران ما در کرمان تاکنون موفق شدند که ۵۰ هزار نسخه را به صورت الکترونیکی به سرانجام برسانند.

وی با بیان اینکه در این راستا نیازمند ایجاد زیرساخت‌های فنی و اجتماعی هستیم گفت: زیرساخت‌های اجتماعی در این حوزه از اهمیت بیشتری برخوردار است و تغییر رفتار و استقبال شرکای کاری ما در این پروژه اهمیت ویژه‌ای دارد.

موهبتی با بیان اینکه در زمینه نسخه‌نویسی الکترونیکی مراجعان سرپایی را صددرصد پوشش می‌دهد گفت: ما در این زمینه ۱۸۵ میلیون بار مراجعه را داریم و طبیعی است که این حجم مراجعات کار ما را سخت می‌کند.