مردم کمتر به مسافرت بروند تا وارد پیک بعدی کرونا نشویم
مردم کمتر به مسافرت بروند تا وارد پیک بعدی کرونا نشویم
استاندار تهران گفت: مردم کمتر به مسافرت بروند تا وارد پیک بعدی کرونا نشویم.

به گزارش واحد اجتماعی خبرگزاری صبح اقتصاد انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه وزیر کشور با استانداران با بیان این که خواهش من از مردم این است که از فرصت تعطیلات کمتر برای مسافرت استفاده کنند تا وارد پیک بعدی نشویم اظهار کرد: رفتن به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، اما سایر شهرها محدودیتی ندارد در بعضی از استانهاممکن است فقط یک شهر نارنجی باشد پس ورود به همان شهر ممنوع است و باید از کمربندی آن استفاده شود.

وی با بیان این که در کمیته امنیتی اجتماعی ستاد مقابله با کرونا دستور العملی برای سفرهای ضروری به فرمانداری ها صادر شده است، تصریح کرد: افراد دلایل خود را برای مسافرت به شهرهای ممنوع اعلام می کند و فرمانداری ها پس از بررسی اجازه سفر را می دهند. معیارهای بررسی، کارهای اداری حقوقی بازرگانی، درمانی و سرکشی به بنگاههای اقتصادی است. افراد پس از ارائه دلایل خود ، به فرمانداری می توانند برگه عبور بگیرند. البته این اجازه بسیار بسیار محدود است و فقط برای تعطیلات عید نیست زیرا در این تعطیلات کار اداری تعطیل است.

وی درباره شرایط استان تهران نیز خاطرنشان کرد: وضعیت استان تهران زرد بوده و امکان ورود به تهران وجود دارد البته توصیه ما این است که مردم تهران سفر نروند و ما مکانهای گردشگری را با رعایت پروتکل ها در نظر گرفته ایم و به اطلاع مردم می رسانیم تا مردم به جای سفر از اماکن دیدنی تهران استفاده کنند.”مردم کمتر به مسافرت بروند تا وارد پیک بعدی کرونا نشویم”

دکتر سعید نمکی، گفت: قرار است  واکسن کرونا «سپند» در وزارت دفاع رونمایی شود و آنجا صحبت‌هایی می‌کنم که ملت شریف ایران بدانند فرزندان این سرزمین در حال رقم زدن چه افتخاراتی در این کشور هستند.

وی افزود: روز سه شنبه صبح مراسم رونمایی از چندمین واکسن ملی برگزار می‌شود و انشالله فاز تزریق انسانی آن به عنوان افتخار دیگری برای جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود. آنجا عرض خواهم کرد که در ماه‌های آینده قرار است چه افتخاراتی را در تولید واکسن کووید۱۹ کسب کنیم.

  • منبع خبر : ایسنا