چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ Wednesday, 16 October , 2019
  • حل مشکلات پیش‌ فروش مسکن ۲۴ مهر ۱۳۹۸

    تقاضای انبوه‌سازان از قوای سه‌گانه
    حل مشکلات پیش‌ فروش مسکن

    روند اصلاح قانون پیش‌فروش مدت‌هاست که در کمیسیون قضایی مجلس مسکوت مانده و این در حالی است که به ادعای دفاتر املاک و سازندگان، قانون فعلی قابلیت اجرا ندارد.

تاکید بر کاهش قیمت مسکن ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تاکید بر کاهش قیمت مسکن

نظر مسوولان دولتی و بانکی این است که افزایش سقف تسهیلات مسکن نمی‌تواند کمکی به متقاضیان بازار مسکن کند، لذا برای تامین مسکن خانواده‌ها باید برنامه‌ریزی در جهت کاهش قیمت باشد.

افزایش وام خرید مسکن ۲۱ مهر ۱۳۹۸

افزایش وام خرید مسکن

در حالی بازار مسکن در رکورد غیرتورمی به‌سر می‌برد و متقاضیان توان مالی ورود به این بخش را ندارند که مدیرعامل بانک مسکن از پیگیری محتاطانه افزایش سقف وام خرید مسکن خبر داد.

تغییرات نرخ اوراق تسهیلات مسکن ۲۰ مهر ۱۳۹۸

تغییرات نرخ اوراق تسهیلات مسکن

در حالی که بانک عامل مسکن، اعطای وام مسکن از محل اوراق تسهیلات را به خانه های با عمر ۲۵ سال ساخت نیز تعمیم داده، نرخ اوراق تسهیلات مسکن درواکنش به این بخشنامه با اندکی افزایش مواجه شد.

آینده قیمت مسکن ۲۰ مهر ۱۳۹۸

آینده قیمت مسکن

در شرایطی که بازار مسکن دو افت ماهیانه قیمت را تجربه کرده، وزیر راه و شهرسازی آینده بازار نزولی ارزیابی کرده‌است.

مشکل مستاجران حل نخواهد شد ۲۰ مهر ۱۳۹۸

مشکل مستاجران حل نخواهد شد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه دولت در یک افق 5 ساله یک نظام اجاره داری حرفه‌ای و یک نظام تولید مسکن به قصد اجاره‌داری را راه اندازی کند،‌ گفت:دادن وعده‌ تنها منوط به فصل نقل و انتقالات مشکل مستاجران را حل نمی کند.

آغاز عملیات ساخت واحد مسکونی ۱۷ مهر ۱۳۹۸

آغاز عملیات ساخت واحد مسکونی

وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی ۱۸۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن خبر داد و گفت:مالکان واحدهای مسکونی مراعات مستاجران را انجام دهند و این رابطه به‌صورت دوطرفه باشد.

نقش دولت در کمبود واحدمسکونی ۱۷ مهر ۱۳۹۸

نقش دولت در کمبود واحدمسکونی

در حالی که در سرشماری نفوس و مسکن سال ۷۵، فاصله تعداد خانوار با واحد مسکونی، منفی ۱.۷ میلیون مسکن بود، این روند در سرشماری سال ۹۵، همچنان در رقم منفی ۱.۴ میلیون واحد مسکونی حفظ شده است.

با وام مسکن اتاق می‌توانید بخرید! ۱۵ مهر ۱۳۹۸

با وام مسکن اتاق می‌توانید بخرید!

با وام ۱۶۰ میلیون تومانی زوجین می‌توان یک اتاق ۱۲ متری در تهران خریداری کرد!

حباب مسکن کوچک می‌شود ۱۵ مهر ۱۳۹۸

حباب مسکن کوچک می‌شود

گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که به دنبال کاهش اندک قیمت مسکن در تهران، نرخ‌های پیشنهادی در شهرهای اطراف پایتخت نیز ۱۰ تا ۲۰ درصد پایین آمده است؛ با این حال دفاتر مشاور املاک از واکنش خنثی متقاضیان نسبت به افت قیمت خبر می‌دهند.

مالیات املاک الکترونیکی می‌شود ۱۴ مهر ۱۳۹۸

مالیات املاک الکترونیکی می‌شود

اگرچه قرار بود طی فصل تابستان فرایند مالیات نقل و انتقال املاک در شهر تهران به صورت الکترونیکی انجام شود اما تاکنون از ۱۷۰۰ دفترخانه، فقط ۸۳۰ دفترخانه تجهیز شده اند.