مشارکت ۴۰ درصدی بانک پارسیان در ایجاد کارخانه کاغذ خوزستان
مشارکت ۴۰ درصدی بانک پارسیان در ایجاد کارخانه کاغذ خوزستان
آیین امضای موافقت نامه تامین مالی سـندیکایی طرح سـرمایه گـذاری تولیـدکاغـذچاپ و تحریر در استان خوزستان با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)،ریاست هیات عامل صـندوق توسعه ملی و مدیران عامل بانک های پارسیان، ملی، سپه و صنعت معدن (به عنوان اعضای سندیکا) روز سه شنبه 3 دی ماه در محل بانک پارسیان برگزار شد.

مشارکت ۴۰ درصدی بانک پارسیان در ایجاد کارخانه کاغذ خوزستان / جلوگیری از خروج سالانه۲۸۰ میلیون دلار ارز ازکشور با اجرای این طرح

به گزارش پایگاه خبری صبح اقتصاد، آیین امضای موافقت نامه تامین مالی سـندیکایی طرح سـرمایه گـذاری تولیـدکاغـذچاپ و تحریر در استان خوزستان با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)،ریاست هیات عامل صـندوق توسعه ملی و مدیران عامل بانک های پارسیان، ملی، سپه و صنعت معدن (به عنوان اعضای سندیکا) روز سه شنبه ۳ دی ماه در محل بانک پارسیان برگزار شد.

دکتر پرویزیان، مدیرعامل بانک پارسیان در این مراسم با بیان اینکه در سال های اخیر همکاری خوبی میان شورای هماهنگی بانک های دولتی و کانون بانک های خصوصی صورت پذیرفته است، افزود :طرح های مختلفی در شبکه بانکی برای رونق اقتصادی کشور در حال انجام است که اساس آنها، همکاری مضاعف و ایجاد رقابت‌های مثبت است و شبکه بانکی همپای دولت، برای رونق اقتصادی حرکت می‌کند.

مدیرعامل بانک پارسیان، ادامه داد: با همراهی و همگامی که از تابستان سال جاری با صندوق توسعه ملی و ستاد اجرایی آغاز شد، امروز شاهد امضای تفاهم‌نامه این طرح هستیم و این طرح جنبه های متفاوت و مهمی به خصوص از لحاظ اقتصادی، زیست محیطی و اشتغالزایی خواهد داشت.

کورش پرویزیان در خصوص سرمایه گذاری پروژه گفت: هزینه ارزی پروژه حدود ۴۸۰ میلیون دلار و آورده ریالی شرکت قریب ۱۱۰۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل بانک پارسیان در حاشیه امضای این موافقت نامه افزود: از کل سرمایه گذاری طرح ۴۰ درصد سهم بانک پارسیان به عنوان بانک عامل سندیکا است و مابقی آن بین بانک‌ها تقسیم می‌شود.

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌های ملی، سپه و صنعت و معدن هر کدام با آورده ۲۰ درصدی به صورت مشارکتی در طرح سندیکای کاغذ خوزستان شرکت خواهند کرد.

کورش پرویزیان با بیان اینکه این طرح جنبه های مثبتی به لحاظ اقتصادی و زیست محیطی در خوزستان دارد، افزود: این طرح با ظرفیت عملی ۲۴۰ هزار تن که قابلیت افزایش تا ۳۲۰ هزار تن را دارد، از خروج سالانه بالغ بر ۲۸۰ میلیون دلار ارز از کشور می تواند جلوگیری کند.