مشکلات لبنان باید بدون دخالت خارجی حل و فصل شود
مشکلات لبنان باید بدون دخالت خارجی حل و فصل شود

وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای لبنانی خود اعلام کرد که مشکلات لبنان باید بدون هر گونه دخالت خارجی حل و فصل شود.  جبران باسیل وزیر خارجه لبنان با سرگئی لاوروف همتای روس خود در مسکو دیدار کرد. لاوروف در این دیدار اظهار داشت: روسیه برای حل و فصل سریع مشکل آوارگان […]

وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای لبنانی خود اعلام کرد که مشکلات لبنان باید بدون هر گونه دخالت خارجی حل و فصل شود.

 جبران باسیل وزیر خارجه لبنان با سرگئی لاوروف همتای روس خود در مسکو دیدار کرد. لاوروف در این دیدار اظهار داشت: روسیه برای حل و فصل سریع مشکل آوارگان سوری تلاش می کند.

لاوروف خاطرنشان کرد: مشکلات لبنان باید بدون دخالت خارجی حل و فصل شود.

وزیر خارجه روسیه پس از این دیدار در کنفرانس خبری مشترک با همتای لبنانی خود گفت: ما بر ضرورت تعمیق همکاری میان مسکو و بیروت در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی تاکید کردیم.

وی با بیان این مطلب افزود: در این دیدار دیدگاه های مشترک درخصوص مسائل و تحولات منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ما باید مانع از این شویم که لبنان بازیچه ای در دستان طرف های مختلف شود و باید این کشور را از تحت تاثیر قرار گرفتن بحران سوریه دور کنیم.

لاوروف در ادامه گفت: در ماه گذشته میلادی ۷ هزار آواره سوری از لبنان به کشورشان بازگشتند و ما همچنان آماده ایم تا در این زمینه تلاش کنیم.

جبران باسیل نیز خاطرنشان کرد: موضع لبنان مبتنی بر بازگشت سریع و امن آوارگان سوری به کشورشان بددون ربط دادن آن به راه حل های سیاسی است. ابتکار عمل روسیه برای بازگرداندن آوارگان سوری پوششی سیاسی و معنوی را برای تشویق آوارگان سوری به بازگشت به کشورشان فراهم کرد.